Veda

Pleťová guru Gry Tomate sa podelila o svoje hlavné tajomstvá starostlivosti o pleť proti akné a o tom, ako „vyrástla dozadu“

Nádherná dermatológka, opísaná ako „šuchotavé akné“, odhalila, ako zmenila svoju pleť a „starla dozadu“ vo veku 50 rokov.

Po presťahovaní sa zo svojho rodného mesta Nórska do Melbourne Gry Tomte pre FEMAIL povedal, že „takmer cez noc“ dostal akné, vďaka čomu sa cítil „uvedomelý, neatraktívny a nečistý“.

„Už som trpela zápalovým akné aj melazmou (tým, že som si nasadila tabletku na akné),“ povedala pani Tomte.

V priebehu rokov vyskúšala mnoho rôznych prostriedkov, od vysoko účinných peelingov na tvár až po domáce súpravy, ktoré si poradili s akné, no starli rýchlejšie.

„Moja pleť bola bez akné, ale vyzerala ako starnúca! Bola tenká, suchá, reaktívna a cítila sa ako cez noc začínajúce jemné linky a vrásky,“ povedala.

„Poslaním kožného terapeuta som si dal za úlohu lepšie porozumieť tomu, čo sa stalo s mojou pokožkou, a zistiť, koľko škody môže spôsobiť nadmerná exfoliácia.“

Pani Tomte dokázala vyliečiť svoju pokožku prehodnotením svojho režimu starostlivosti o pleť a pochopením „zápalu“ – starnutia vyvolaného základným zápalom.

Dermatologička Grie Tomte (teraz na fotografii má 50) po presťahovaní z rodného Nórska do Melbourne povedala FEMAILu, že dostala akné „takmer zo dňa na deň“, takže sa cítila „uvedomená, neatraktívna a nečistá“.

„Už som trpela zápalovým akné aj melazmou (z dôvodu nasadenia tabletky na akné),“ povedala pani Tomte (obrázok: 26 rokov)

Dokázala vyliečiť svoju pokožku prehodnotením režimu starostlivosti o pleť a pochopením „zápalu“ – základného starnutia spôsobeného zápalom.

„Už som trpela zápalovým akné aj melazmou (tým, že som si nasadila tabletku na akné),“ povedala pani Tomte. Podarilo sa jej vyliečiť pokožku prehodnotením režimu starostlivosti o pleť a pochopením „zápalu“ – základného starnutia vyvolaného zápalom (Obrázok: 26 rokov)

Povedala: „Poškodenie som zvrátila exfoliáciou, usilovnou pomocou SPF a vnútornou výživou – a používaním iba zdravotníckej starostlivosti o pleť (milujem a používam DMK a robím to už sedem rokov). .

‚Pokiaľ ide o liečbu, absolvoval som ihlu do kože, enzymoterapiu, BBL Forever Young a pravidelnú terapiu Helight LED.‘

Teraz vo svojich 50 rokoch tiež dostáva injekcie proti vráskam od 40 rokov, ako aj zdravotnú sestru na klinike pre „malé množstvo výplne“ v oblasti čeľuste, aby nahradila jej „zmenšenie určitého objemu po menopauze“.

READ  Ako môže chôdza vybudovať mozog

‚Moja pleť vyzerá dnes vo veku 50 rokov mladšie ako pred 15 rokmi!‘ povedal.

„Poškodenie som zvrátila exfoliáciou, starostlivou s SPF a vnútornou výživou – a používala som iba nezdravotnú starostlivosť o pleť (milujem a používam DMK a robím to už sedem rokov),“ povedala (na obrázku teraz)

'Moja pleť vyzerá dnes vo veku 50 rokov mladšie ako pred 15 rokmi!'  Povedal

‚Moja pleť vyzerá dnes vo veku 50 rokov mladšie ako pred 15 rokmi!‘ Povedal

Čo je Gryho denná rutina starostlivosti o pleť?

ráno:

Beta glutén a sérum vitamínu C pre protizápalové a antioxidačné účinky

Frakcionovaný bylinný pigmentový olej na opravu a rozjasnenie bariér

Hydratačný krém s vitamínom C a tónovaný SPF

Večer:

Pleťová voda s vitamínom A

Všetky tieto produkty sú z DMK, okrem môjho tónovaného SPF, ktorý je vyvinutý spoločnosťou Mesoesthetic

Pravidelne absolvujem enzymoterapiu DMK, aby som udržal svoje kožné bunky zdravé a svieže na bunkovej úrovni, a milujem kombináciu kožných infúzií a BBL Hero vždy, keď navštívim svoj tím na klinike v Melbourne.

Je veľmi zriedkavé, že používam chemický peeling – nie každých pár mesiacov.

Pani Tomte už nezažíva bolestivé záchvaty, ktoré kedysi mala, a pamätá si, ako jej pokožka ovplyvnila jej sebavedomie.

„Pamätám si, že som sa zobudil uprostred noci s bolesťou z nového akné. Mala som pocit, že ma všetci odsudzujú,“ povedala.

„Neustále nové denné výpadky, boľavá koža – a samozrejme úplná strata sebadôvery – znamenali, že som ani zďaleka nebol taký sebavedomý, otvorený človek, akým som bol predtým.“

Pani Tomte otvorila svoju Melbourne Clinic HD v roku 2014, aby pomohla klientom poskytovať poradenstvo a dlhodobú starostlivosť o ich pleť.

Už nezažíva bolestivé záchvaty, ktoré kedysi mala, a pamätá si, ako jej pokožka ovplyvnila jej sebavedomie

„Pamätám si, že som sa zobudil uprostred noci s bolesťou z nového akné.  Mal som pocit, že ma všetci odsudzujú,

Už nezažíva bolestivé záchvaty, ktoré kedysi mala, a pamätá si, ako jej pokožka ovplyvnila jej sebavedomie

Gryho päť najlepších tipov pre zdravú pokožku:

Vždy denne prijímajte dobrý zdroj omega mastných kyselín Omega 3 a 7 sú obzvlášť prospešné pre reguláciu zápalu a bariérovej funkcie. Nevyhnutné, pretože si ich v tele nedokážeme vyrobiť a sú nevyhnutné pre všetky zdravé bunky.

okraj preč – Stres vám kradne rastový hormón, ktorý urýchľuje starnutie

noste SPF každý deň – aj keď ste len pred obrazovkou počítača a / alebo telefónu! Vyžarujú modré svetelné žiarenie, ktoré je zodpovedné za nadmerné poškodenie pigmentu

jesť dostatok bielkovín Proteíny sú stavebnými kameňmi vo vašom tele. A na tom závisí kolagén a elastín.

znížiť cukor – Cukor vedie ku glykácii – krížovému prepojeniu (ako malé „vankúšiky“) v pokožke vďaka tuhým vláknam. Je tiež do značnej miery neliečiteľný – dokonca aj s výplňami a Botoxom.

Prisahá, že denne používa SPF a omega mastné kyseliny a neodporúča niektoré procedúry v salóne.

„Plačem, keď vidím mikrodermabráziu alebo dermaplaning! Predčasné uzavretie epidermálnych buniek týmto spôsobom nie je výhodné. Na mojej klinike vidíme každý týždeň veľa problémov, ktoré vznikajú pri týchto ošetreniach,“ povedala pani Tomte.

Tiež dúfa, že ostatní si začnú uvedomovať, že vitamín A predpísaný vo forme kyseliny retinovej „vôbec nie je nevyhnutný“.

„Kyselina retinová sa ľahko vstrebáva do pokožky, ale retinol sa ukázal ako účinnejší a oveľa menej dráždivý,“ povedala.

„Retinol a ďalšie deriváty vitamínu A, ako je retinylhydroxypinakolón, sú veľmi účinné pri normalizácii kožných buniek, ochrane DNA, zlepšovaní štruktúry pokožky, pigmentácie, akné, jemných vrások a suchosti.

„Dať si krém s kyselinou retinovou na predpis môže znieť lákavo, ale je to ako hrať šípky s delom.“

READ  JAXA ukazuje podpovrchové vzorky, ktoré zhromaždila od asteroidu Ryugu

Ako si udržať mladistvý vzhľad pokožky po celé desaťročia:

20. roky: Choďte ľahko na šupky. Vaša pokožka už funguje naozaj dobre, preto sa zamerajte na prevenciu. Čo znamená nosiť SPF! Ošetrenia zahŕňajú svetelný peeling, LED diódy, enzymoterapiu a napichovanie pokožky, aby bola pokožka zdravá.

30. roky: Veci sa začínajú trochu spomaľovať. Na reguláciu bunkového cyklu použite sérum alebo pleťovú vodu s vitamínom A. Z hľadiska ošetrenia je ten správny čas na predstavenie BBL Hero, Laser Genesis alebo Needle with Vitamin A infusion, aby vaša pleť zostala dlhšie mladistvá.

40: Ak ste tak ešte neurobili, možno je čas zarezervovať si pravidelné stretnutie s botoxom. Statické línie majú tendenciu byť viditeľnejšie a injekcie proti vráskam sú skvelým spôsobom, ako ich zjemniť. A je čas začať s modernizáciou vpichovania pre RF vpichovanie a ošetrenie BBL Forever Young, ako aj korekčné pigmentové a cievne lasery.

50. roky: Rastový hormón a pohlavné hormóny klesajú a je čas uistiť sa, že sa stravujete zdravo, užívate si EFA a sledujte hladinu hormónov. Všimnete si, že vaša pokožka je „uvoľnenejšia“, čeľusť trochu ochabnutá a poškodenie slnkom je výraznejšie. Čo sa týka liečby, teraz je čas urobiť si dvakrát do roka veľký peeling – a samozrejme pokračujte s RF ihlovaním, napínaním pokožky a procedúrami BBL Forever Young.

60. roky: Čas vytiahnuť veľké zbrane. Ak sa trochu oneskoríte so starostlivosťou o pleť, pravdepodobne je čas pozrieť sa na frakčný laser alebo ablačný laser na opravu poškodenia slnkom. Sme veľkými zástancami toho, že to nerobíme, pokiaľ to nie je skutočne potrebné. V opačnom prípade metódy, ktoré sme si obľúbili už 40 rokov, udržia textúru, tón a bunkové zdravie vašej pokožky optimálne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close