Veda

Plne zaočkovaní ľudia sa môžu navzájom objímať, zúčastňovať sa večierkov

Odborníci odpovedajú na vaše otázky týkajúce sa postvakcinačného života na základe odporúčaní CDC.

Portland, Ruda. – Jedinou konštantou je tento neustále sa meniaci súbor kompletných epidemiologických pokynov a zahŕňa odborníkov, ktorí vás odporúčajú a nemôžu byť úplne zaočkovaní.

Tím vakcín KGW sa zaoberá vašimi najbežnejšími otázkami s lekárskym špecialistom KGW Dr. Payal Kohli a Oregonský úrad pre zdravie štátny zástupca pre zdravie Tom Jean.

Veríte tomu, že ľudia vedia, čo by mali a nemali robiť na základe odporúčaní CDC?

DR. Payal kohli: Nie a vlastne si myslím, že je to obrovské zlyhanie a prevezmem zodpovednosť ako lekár, pretože správa, ktorú sme pôvodne vydali, sa nelíšila.

Dôvod, prečo sme túto správu neprezrádzali, bol ten, že sme sa chceli uistiť, že sme všetci boli zaočkovaní predtým, ako vo veľkej miere zmeníme politiku.

Skutočnou pravdou však je, že jedinci, ktorí sú úplne očkovaní, môžu interagovať s inými jedincami, ktorí sú úplne očkovaní, zmenami, o obmedzeniach, o ktorých hovoríme, viete. Boli. Myslím si však, že táto správa sa stratila v dôsledku väčšej správy o verejnom zdraví, ktorá sa v populácii nelíšila.

Môže podľa pokynov CDC jedna očkovaná osoba prijať inú očkovanú osobu?

DR. Payal Kohli: Očkovaná osoba teda môže bezpečne objať inú očkovanú osobu bez masky, pretože sa pravdepodobne vytvorí protilátky. Jediným dôvodom je, že budú musieť zostať vonku najmenej dva týždne od poslednej dávky očkovania.

Môže sa očkovaná osoba zúčastniť večierku alebo sa môžu dať zaočkovať všetci ľudia?

DR. Payal Kohli: Podľa nových pokynov CDC sa ľudia, ktorí sú očkovaní, môžu skutočne zúčastňovať na malých obradoch. Takže si to stále chcete nechať, viete, asi päť, možno 10 maximálne pri iných očkovaniach, ľudia úplne očkovaní tým, že zostanú vonku aspoň dva týždne.

READ  NASA Curiosity Rover oslavuje 3000 dní na Marse s extrémnou panorámou

Usmernenie v skutočnosti hovorí, že sa môžete zmiešať s nechcenou osobou alebo párom, pokiaľ ste z rovnakého domu, ale som konzervatívnejší, pretože si myslím, že ide o klzký svah.

Len musíte byť trochu opatrní pri miešaní tých bezradných ľudí, pretože pamätajte, že sú najviac ohrození;

Môže očkovaná osoba bezpečne cestovať lietadlom podľa CDC?

DR. Payal Kohli: Očkovaná osoba môže cestovať bezpečnejšie ako pred rokom. V tejto chvíli by som ešte odporučil všetky preventívne opatrenia na potenciálne zdvojnásobenie maskovania, tak ako to robím rád, aby ste mali čisté ruky a nedotýkali sa vašej tváre.

Dôvodom je to, že očkovaní ľudia môžu stále ochorieť, najmä pred týmito novými variantmi.

Zmenil Oregonský úrad pre zdravie svoje usmernenie na základe týchto nových odporúčaní CDC?

Áno, sme v súlade s CDC. Sledujeme jeho vedenie a ideme k Oregončanom. Tieto usmerňovacie dokumenty boli aktualizované, aby umožnili ľuďom vydať sa na cestu, ktorá je bežná. Hlavné zmeny sú, keď ste úplne očkovaní, dva týždne po poslednej dávke. Bolo by dobré, keby ste cestovali do alebo zo súkromného prostredia s inými ľuďmi, ktorí sú úplne očkovaní bez masiek a fyzických porúch.

U tých, ktorí boli úplne zaočkovaní, stále žiadame, aby nosili masky a udržiavali si odstup na verejnosti. Sú to súkromné ​​zhromaždenia, na ktoré sa vzťahuje voľný zákaz.

Ak ľudia môžu robiť všetky tieto ďalšie veci, prečo sa ľuďom stále odporúča nosiť masky a spoločenské vzdialenosti?

Má to teda niekoľko dôvodov. Existuje dôsledok pre verejné zdravie. Takže, viete, aj keď sú ľudia zaočkovaní, môžu sa bezpečne zhromaždiť s ostatnými zaočkovanými ľuďmi, zatiaľ nemáme hypnotické údaje, existujú vedecké dôkazy o tom, či sú očkovaní ľudia skutočne v truse. Vírus sa môže uvoľniť a môže vytvárať nezavlažovaní ľudia chorí.

READ  Svadobná hostina v štáte Maine je teraz spojená so smrťou 7 ľudí, ktorí sa nezúčastnili

Máte príbeh o očkovaní pre Kristin? Pošlite nám e-mail na adresu [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close