Ekonomika

Plyn v Jamalskej Európe stabilne prúdi na východ

LONDÝN 22. decembra (Reuters) – Plyn smerujúci na východ na plynovode Jamal-Európa z Nemecka do Poľska bol vo štvrtok ráno prevažne stabilný, zatiaľ čo toky ruského plynu cez Ukrajinu na Slovensko sa mierne zmiernili, ukázali údaje prevádzkovateľa plynovodu.

Toky z meracieho bodu Mallnow, Yamal, na nemeckých hraniciach, boli 1 409 111 kilowatthodín (kWh) za hodinu medzi 08:00 a 09:00 SEČ, v porovnaní s 1 387 000 v predchádzajúce ráno, ukázali údaje spoločnosti Gascade.

Odporúčania alebo požiadavky na ruský plyn z Ukrajiny na Slovensko cez hraničný bod Veľké Kapuzani dosiahli 37,1 milióna kubických metrov (mil. m3), čo je nárast z 39,4 milióna kubických metrov v predchádzajúci deň, ukazujú údaje ukrajinskej prepravnej sústavy.

Ruský Gazprom uviedol, že cez Ukrajinu pošle do Európy 41,6 milióna kubických metrov plynu, čo je v posledných dňoch značný nárast.

Údaje od prevádzkovateľa Nord Stream AG ukázali nulový prietok plynu cez plynovod Nord Stream 1, ktorý vedie cez Baltské more z Ruska do Nemecka.

Ropovod bol odstavený 31. augusta na tri dni údržby, no nikdy sa znovu neotvoril, pričom Moskva za situáciu obvinila západné sankcie a technické problémy.

Rusko uviedlo, že nie je schopné reštartovať potrubie poškodené podozrivou sabotážou. (Správa Niny Chestney)

READ  Bulharsko: Predpoveď hospodárskeho rastu na rok 2022 – Novinite.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close