svet

Po kritike padli traja ruskí lekári z nejasných okolností z okna

Za posledných dvoch týždňov padli traja lekári z nemocničného okna v Rusku za nejasných okolností – dvaja lekári zomreli a ďalší lekár je hospitalizovaný vo vážnom stave.

Incidenty, o ktorých v pondelok informoval spravodajský kanál CNN, vyvolali horúce diskusie v ruských a sociálnych médiách.

Alexander Šulepov, lekár z mesta Voroněž, je vo vážnom stave po tom, čo v sobotu vypadol z okna v druhom poschodí miestnej nemocnice, kde ho liečili po pozitívnom teste na prítomnosť koronavírusu.

Nedostatok ochranného odevu

Bol prijatý do nemocnice 22. apríla – v ten istý deň, keď on a jeho kolega Alexander Kosjakin zverejnili internetové video, v ktorom tvrdil, že úradníci nemocnice ho donútili pracovať aj po potvrdení jeho koronavírusová infekcia.

Kosjakin predtým kritizoval nedostatok ochranného oblečenia v nemocniciach na sociálnych médiách, po ktorom ho polícia požiadala o údajné šírenie nepravdivých informácií.

Podľa nemocnice bol infikovaný lekár prepustený okamžite po oznámení, že bol infikovaný koronavírusom a že mu bolo ponúknuté lôžko na oddelení infekcií.

O tri dni neskôr Shulepov odvolal svoje predchádzajúce obvinenia, že v nemocniciach chýbala ochrana, a zaznamenal nové video s hlavným lekárom miestnej nemocnice, ktorý tvrdí, že jeho personál má dostatočné ochranné vybavenie.

Shulepov, ktorý nedávno absolvoval dva koronavírusové testy s negatívnym výsledkom, bude čoskoro prepustený z nemocnice.

Prípad vedúceho lekára

Elena Nepomňaščajová, hlavná lekárka nemocnice v sibírskom meste Krasnojarsk, vyšla z okna nemocnice po telekonferencii s regionálnymi zdravotníckymi úradníkmi 25. apríla.

Zomrela však po týždni na jednotke intenzívnej starostlivosti 1. mája, uviedlo vo vyhlásení krajské ministerstvo zdravotníctva. Uviedlo to miestne TVK Krasnojarsk.

Telekonferencia sa údajne týkala plánovania umiestnenia kliniky pre pacientov s koronavírusmi.

Podľa zverejnených informácií bol však lekár proti tomuto kroku z dôvodu nedostatočného množstva ochranného oblečenia v nemocnici.

Krajské ministerstvo ministerstva tieto obvinenia poprelo a tvrdilo, že nemocnica je „rezervovaná“ pre pacientov s COVID-19 a že jej personál je pripravený a vybavený ochranným vybavením.

Prvý takýto prípad nastal 24. apríla, keď Natalia Lebedeva, hlavná lekárka miestnych pohotovostných služieb, zomrela po vypadnutí z okna nemocnice Star City, ktorá je školiacim strediskom pre Ruskí kozmonauti.

V nemocnici, kde bolo podozrenie na nový koronavírus, bolo vydané vyhlásenie, že došlo k „tragickej nehode“; neuviedol však žiadne podrobnosti.

Coronavirus a COVID – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close