Svet

Po návrate do Ruska bol zatknutý súper Vladimíra Putina Alexej Navaľnyj

Moskva.- Vodca ruskej opozície Alexej Navaľnyj Podľa živých záznamov šírených rôznymi digitálnymi médiami ho dnes polícia zatkla pod pasovou kontrolou moskovského letiska Shermeto.

Hovorkyňa aktivistov Kira Yarmishová zatknutie potvrdila prostredníctvom tweetu Námorníctvo.

Niekoľko policajtov požiadalo súpera, aby šiel s nimi, po čom Námorníctvo Požiadal, aby prišiel so svojím právnikom, žiadosť bola zamietnutá.

Politik sa rozlúčil bozkom s manželkou Juliou, ktorá sa s ním vrátila z Moskvy do Moskvy, kde sa v auguste zotavoval z otravy takmer päť mesiacov.

„Som veľmi rád, že som späť, a môžem vám povedať, že je to môj najlepší deň za posledných päť mesiacov,“ povedal líder opozície novinárom krátko pred svojím zatknutím.

Poďakoval Nemecku, najmä lekárom a zdravotným sestrám, ktorí ho liečili, keď sa zotavil z otravy, a uviedol, že za to je priamo zodpovedný ruský prezident Vladimir Putin.

„Toto je môj dom. Každý sa ma pýta, či sa bojím. Nebojím sa. Na pasovú kontrolu idem úplne potichu,“ uviedol.

Federálna služba pre príjemcov pomoci (SFP) Rusko, Ktorý vydal príkaz na prehliadku a zatknutie proti opozičnému politikovi, jeho zadržanie potvrdil.

SFP viní Námorníctvo Po nedodržaní podmienok 3,5-ročného trestu odňatia slobody, ktorý bol voči nemu vynesený v roku 2014, požiadal sudcu, aby mu nariadil vstup do väzenia.

„Bude zadržaný, kým nerozhodne súd,“ uvádza sa vo vyhlásení SFP.

agv

READ  Aplikácia vedy o údajoch vo výskume zdravia v prospech afrického obyvateľstva

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close