Ekonomika

Po niekoľkých mesiacoch otravy teraz tečie do rieky Sajo čistá voda

Experimenty potvrdili, že čistá voda z bane Alsósajó (Nižná Slaná) teraz prúdi do rieky Sajó (Slaná). Jszó Správy.

Podľa Tlačovej kancelárie ministerstva hospodárstva sa merania uskutočnili bezprostredne po vynesení vody stekajúcej do hlbokých vrstiev bane na povrch. Podľa ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka bol zásah účinný.

Podľa ministerstva pre chemické analýzy sa obsah železa a iných minerálov vo vode vypúšťanej do rieky Sajo znížil o 80 percent.

Súvisiaci článok

Začali sa práce na odklonení znečistenej banskej vody stekajúcej do Sajo

Začali sa práce na odklonení znečistenej banskej vody stekajúcej do Sajo

Hoci sa dĺžka rieky vyčerpala o vodný život, väčšina voľne žijúcich živočíchov dokázala oblasť opustiť. Pokračovať v čítaní

Banskú vodu sa podľa ministerstva podarilo vyviesť na povrch minulý štvrtok, preto z nižších vrstiev neuvoľnila veľa rudy.

Voda sčervenela Nájdené Vo februári 2022 v hornej časti Sajo na Slovensku. Slovenské úrady určili, že znečistenie pochádza z dnes už skrachovanej bývalej bane na železnú rudu Ciderite. Znečistenie medzitým nekontrolovateľne prúdi v rieke už mesiace a takmer ničí divokú zver v hornom toku Sajo. V Maďarsku úrady už skôr uviedli, že nadmerné hladiny toxických látok vo vode Sajo neboli namerané.

Súvisiaci článok

Minister pôdohospodárstva rokuje o znečistení rieky Sajo so slovenčinou

Minister pôdohospodárstva rokuje o znečistení rieky Sajo so slovenčinou

Minister pôdohospodárstva Istvan Naki privítal krok Slovenska a uviedol, že Maďarsko je pripravené akýmkoľvek spôsobom pomôcť, aby sa zabránilo škodám.

Odporúčaný obrázok: Rieka Sajo 14. marca 2022 v Sajoposki neďaleko maďarsko-slovenských hraníc. Fotograf Peter Comca / MTI

READ  Súhrn demokracie: Pandémia zvestovateľov Konzervatívne Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close