Hlavné správy

Po podvádzaní roku 2020 musí ísť do Severného Írska

Šírka stĺpika

Severné Írsko nebolo v roku 2020 ďaleko od slušných výsledkov, ale finále play-off Euro proti Slovensku nebolo nikdy múdrejšie ako posledné okamihy normálneho času.

Kyle LaFerty by bol pozoruhodným hrdinom, hral by týždeň po smrti svojej milovanej sestry Sonie, ale dobre trafená strela útočníka z 90. minúty zasiahla podľa hostí zlú stranu žrde.

Namiesto zápasu do Severného Írska v Dubline na dva zápasy v rámci Euro 2020/21 (a jedného v Španielsku) obhajovala zápas iná alternatíva, slovenský Michal Turis, utopením dôvery zeleno-bielej armády s víťazom predĺženia.

Následná prehra v Rakúsku a potom domáca remíza proti Rumunsku zhrnula celkovú situáciu Severného Írska 2020 z oboch víťazných pozícií.

Horšie však je, že so smradľavou kvalifikáciou majstrovstiev sveta padli muži Iana Barclaysa proti Taliansku, Švajčiarsku, Bulharsku a Litve.

Jedinou milosťou na záchranu z tejto skupiny C je jej päťčlenná povaha, čo znamená, že počas procesu diskvalifikácie v roku 2021 nebudú žiadne konkurenčné trojité tituly, hoci na stole môže byť uviaznuté jedno alebo dva priateľstvá.

Obtiažnosť odohrať tri zápasy za týždeň v októbri a novembri rozšírila obmedzený káder NI na maximum definované z hľadiska najlepších hráčov.

Aj po víťazstve v semifinále play-off Euro a prehre po posledných piatich týždňoch mal tím stále hviezdny výkon v dvoch deblových tituloch Ligy národov. Za ich úsilie nie je žiadna odmena.

Čo sa týka výsledkov, jediné skutočné pozitívum vyšlo v Bosne a Hercegovine, keď zvíťazili v penaltovom rozstrele v dlho očakávanom semifinále play-off Euro v Sarajeve.

Niall McKin skóroval proti sebavedomejším hosťom a po tom, čo sa pričinil brankár Bailey Peacock-Farrell, Liam Boys útok zrýchlil štýlom víťazného spotového kopu.

Pokiaľ ide o tento víťazný vzorec, z 8 zápasov pod novým šéfom nedošlo k žiadnym skutočným výhrám, po dvoch prehrách proti Rakúsku a Nórsku a po prehre Slovenska po predĺžení.

Niet pochýb o tom, že obmedzenia zavedené v počte divákov nepriaznivo ovplyvnili výkonnosť tímu, najmä vo Windsor Parku.

Aj bez fanúšikov v Sarajeve ukázali diváci ducha, opäť však boli v Belfaste väčšinou plochí a leniví, určite počas prvých častí hry.

Skorý gól mužov v zelenom doma bol stále iba odrazom predchádzajúceho nórskeho skóre – a prudkou strelou Erlinga Hollanda a Alexandra Sorlota.

READ  Európsky baseball: Írsko hostí Slovensko

Bosnianska hra prišla pre Michaela O’Neilla príliš neskoro, ktorý naznačil, že sa ho ujme v pôvodnom termíne koncom marca, ale pol roka po tom, čo sa 22. apríla definitívne stalo mestom Stoke City, potvrdil svoj odchod z role. Šéf.

Baraclo mal odcestovať do Bosny s seniorským večierkom, čo bolo trochu prekvapením, keď v júni postúpil k O’Neillovmu víťazstvu, hoci na dohľad nad skutočným zápasom musel čakať viac ako dva mesiace.

Už pred svojou úvodnou tlačovou konferenciou – samozrejme online – sa nový manažér musel vysporiadať so starou známou záležitosťou, rozhodnutím nádejného mladého hráča oznámiť pre Írsku republiku.

Odchod Marka Sykesa bol urážlivý z viacerých dôvodov, nebol z Belfastu ako väčšina predchádzajúceho Švajčiarska a mal mladú šancu presťahovať sa do Anglicka (spolu s Oxford United).

Z veľkej časti je to osobná rana pre Broclowa, ktorý so Sykesom spolupracoval počas jeho úspešnej kariéry ako šéfa U21.

Avšak ďalší chalan z Belfastu, ktorý odišiel do Oxfordu (predtým, ako sa presťahoval do Cardiffu City), Gavin White, dal jasný štart „Para“ pre svoju seniorskú kariéru, keď skóroval za Rumunsko.

Zdá sa, že toto rozhodnutie znamenalo, že zmena vedenia bude stále „podobná“ zo Severného Írska, ktoré po vylúčení Josha McKenzie išlo 1: 1 s 1 mužom a viac ako polovicu zápasu odohral s 10 mužmi.

Napriek návratu do Belfastu sa to vrátilo na zem – päť z nich bolo v skutočnosti klinickým víťazstvom Nórska 5: 1, napriek poľahčujúcim faktorom niektorí hráči chýbali a prítomní zjavne nie sú zostrení na redukovanú predchádzajúcu sezónu.

Skutočná pozornosť sa sústredila na Bosnu a Hercegovinu a postup odtiaľ bol obdivuhodný úspech, aj keď hosťujúci hráči pripustili, že asi 2000 domácich fanúšikov ich povznieslo rovnako ako ich hostiteľov.

Aj keď pokles po erupcii v Sarajeve bol viac ako neodpustiteľný, šou sa hrali tam a späť. Bolo poľutovaniahodné, že Rakúsko doma prehralo iba 1: 0 a v Nórsku prehralo o rovnaké skóre pre klesajúci dočasný vlastný gól tímu.

Šťastie – dobré alebo zlé – v skutočnosti nebolo skutočným faktorom pri konečnej prehre Slovenska s play-off.

READ  Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je vo väzbe

Geniálna hlavička stredopoliara Georga Savilla smerom k jeho vlastnej bránke umožnila Jurajovi Kukovi skorý štart a hra sa oneskorila, hrozila NI, vynikajúca práca Nell McNair, neskoro, si vynútil rovnaký gól z druhej brány bezbožný Milan Screener.

LaFerty potom ukradol ohromujúce víťazstvo, ale pre lepšie futbalové situácie je vonkajšia strana žrde trochu vzdialená zvnútra.

Tím prekvapivo odcestoval do Rakúska s ťažkým srdcom, ale pridal hrdosť na Baraclova, ktorý si zjavne zachováva rovnakú mentalitu ako O’Neill.

S ôsmimi zmenami na úvodnej stránke viedla lavička divákov k mechanizovanému zakončeniu, vrátane veľkých mien ako Steven Davis a Johnny Evans. Potom jasný ofsajdový gól – a absencia VAR v Lige národov – zmenili hru vo Viedni a umožnili tak hosťom remízu; Potom zasiahli okamihy víťaza.

V domácom prostredí Rumunska sa len pár hodín pred finále potvrdilo zastúpenie v Lige C a úspešná remíza sa opäť skĺzla pripustením neskorej remízy. Kasárne kritizovali zmeny v jeho kádri a formácii, vyrovnali však požiadavky klubov a krajiny, v rámci ktorých bola dôležitá aj takmer nezmyselná konkurencia.

Niektorí tlieskajú tímu a ich podpornej sieti za to, že sú v neprítomnosti Kovit pred odchodom z najhoršieho roku 2020; Ich disciplína a obetavosť si zaslúžia tie najlepšie odmeny.

Tešíme sa na tento rok, štart kampane na majstrovstvá sveta je taký ťažký, ako prichádzajú, ďaleko od Talianska, hoci so šesťdňovou prestávkou do druhého zápasu, doma v Bulharsku. Rovnaký termín platí pre druhé medzinárodné okno, ktoré vlastní Litva a Švajčiarsko v septembri, pred dvoma tesnými titulmi vo štvorhre v októbri a novembri, pričom v obidvoch zápasoch budú prvé a druhé dva prvé zápasy.

Chlapci si vytvorili silný dôvod na to, aby boli štartovacím centrom, a jeho dôvod môže dokonca pomôcť, pretože chce tri v zadnej časti baru. Tento systém umožňuje dve réžie, širšie ako záložníci / krídelníci, a muž zo západného Belfastu môže klesnúť smerom k strednému pásmu a spojiť hru a viesť hrad.

Výkony Michaela Smitha, ktorý sa od tretieho striedania pretavil späť do zaujímavého defenzívneho stredopoliara, dávajú Barclays tiež zaujímavú taktickú možnosť, keď sa snaží premeniť porážky na remízy a víťazstvá.

Nový rok vždy znamená bod obratu pre dvoch kľúčových hráčov Severného Írska – kapitána Stevena Davisa a obranného lynchpina Johnnyho Evansa. Prvý menovaný dosiahol na Nový rok 36 rokov, druhý 3. januára 33 rokov.

READ  Parlamentná delegácia zo Slovenska na Taiwan v dňoch 5. – 10. júna Taiwan News

„Tao“ nijako nenaznačil, že pôjde do dôchodku, a Barracklow zdôraznil výstižnosť tejto kvalifikačnej kampane majstrovstiev sveta, ale rok 2021 bude určite rokom, kedy sa s Rangers rozlúčime.

Evans z Leicestru City hrá ako vždy a na najvyššej úrovni podpísal s Foxes predĺženie zmluvy, aby mohol naďalej pôsobiť ako obranný líder.

Dvaja mladí hráči, obranca Daniel Ballard a stredopoliar Ali McCann, ktorí sa inšpirovali v roku 2020, sa od týchto starších hviezd môžu veľa naučiť, aby mohli v budúcnosti vstúpiť do svojich rolí.

Pre niektorých z nich je čas dosiahnuť výrazný pokrok na medzinárodnej scéne a preukázať vyspelosť na ihrisku i mimo neho. Gavin White bude mať na konci januára 25 rokov, Jordan Jones už 26. Oboje možno považovať za skvelý príklad Stuarta Dallasa – tento rok v 30 rokoch vystúpil Leeds United k najvyššiemu letu cez mužské medzičasy.

Návrat späť je teraz výzvou aj pre NI. Dotyk stromu šiel proti Severnému Írsku v roku 2020; Budú potrebovať viac šťastia, aby sa rok 2021 stal pamätným zo správnych dôvodov.

Výsledky za rok 2020:

(Pokiaľ nie je v Lige národov 2020/21 uvedené inak):

4. september: Rumunsko 1-1 N.I.

7. september: NI 1-5 Nórsko

8. októbra: (semifinále play-off Euro 2020) Bosna a Hercegovina 1: 1 NI (výhra NI 4: 3, 8)

11. októbra: NI 0 – 1 Rakúsko

14. októbra: Nórsko 1: 0 na N.I.

12. novembra: (finále play-off Euro 2020) NI 1-2 Slovensko (AT)

15. novembra: Rakúsko 2-1 N.I.

18. novembra: NI 1-1 Rumunsko

2021 zariadení:

(Kvalifikácia MS 2022):

Štvrtok 25. marca: Taliansko v ni

Streda 31. marca: SZ v Bulharsku.

Štvrtok 2. septembra: Litva proti NI

Streda 8. septembra: NIV Švajčiarsko

Sobota 9. októbra: Švajčiarsko VNI

Utorok 12. októbra: Bulharsko proti NI

Piatok 12. novembra: SZ v Litve.

Pondelok 15. novembra: NIV Taliansko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close