Ekonomika

Po Rakúsku nariaďuje blokádu Kovit-19 aj Slovensko

Slovensko na dva týždne posilnilo blokádu COVID-19, pričom vzalo na vedomie aj susedné Rakúsko, čím sa vo svete znížil rýchly nárast prípadov COVID-19. Počet pacientov v nemocniciach dosiahol kritickú úroveň, zatiaľ čo očkovanie je nedostatočné.

Agentúra TASR s odvolaním sa na ministra hospodárstva Richarda Suličku uviedol, že obmedzenia pre očkované a neočkované osoby zahŕňajú zatvorené reštaurácie a obchody so základným tovarom.

Premiér Edward Hecker mal poskytnúť podrobnosti o konaní neskôr v stredu po rokovaní vlády.

Slovensko v utorok prvýkrát od vypuknutia nákazy zaznamenalo viac ako 10 000 nových infekcií denne, pričom útočí na to, čo ministerstvo zdravotníctva nazýva „kritickým bodom“, teda obmedzenie inej starostlivosti a žiada zahraničnú pomoc.

Slovensko zažíva z hľadiska počtu obyvateľov najrýchlejšiu epidémiu na svete a podľa údajov je náš svet na čele rebríčka ostatných európskych krajín.

Susedná Česká republika a Maďarsko zaznamenali v utorok denný nárast prípadov, zatiaľ čo Rakúsko tento týždeň zaviedlo úplnú výluku, pričom na najmenej 10 dní zatvorilo obchody, bary a kaviarne, ktoré nie sú nevyhnutné.

Rozhodnutie vrátiť sa k zablokovaniu prichádza po tom, čo vláda už tento týždeň uvalila nové obmedzenia na neočkované osoby v snahe posilniť očkovanie.

Menej ako 50 % z 5,5 milióna ľudí v krajine je zaočkovaných, čo je tretí najnižší podiel v EÚ, a väčšina pacientov a hospitalizovaných je nezaočkovaná.

Prezidentka Jusana Kaputová v utorok uviedla emotívnu výzvu, v ktorej uviedla, že krajina stráca pôdu pod nohami v boji proti COVID-19 a musí byť zablokovaná, pretože zdravotníci sú prepracovaní.

Počet pacientov prijatých do nemocnice dosiahol 3 200, čo je takmer 3 800 svedkov v poslednej vlne epidémie.

Dakmar Sudeková, námestníčka riaditeľa Nemocnice Jilina, ktorá je jednou z najviac zasiahnutých oblastí, v utorok večer pre štátnu RTVS uviedla, že viac ako 80 % pacientov nebolo očkovaných a nemocnica je dobre vetraná a naplnená kyslíkovými lôžkami s vysokým prietokom. .

READ  Víťazi zahraničnej mediálnej súťaže preberajú ocenenia v kazašskej metropole

„Riadime to s pomocou susedných nemocníc,“ povedal.

Daily Sabha Newsletter

Majte prehľad o dianí v Turecku, jeho regióne a vo svete.

Skupinu môžete kedykoľvek opustiť. Registráciou súhlasíte s našimi Podmienkami používania a Zásadami ochrany osobných údajov. Táto stránka je chránená reCAPTCHA a podlieha pravidlám ochrany osobných údajov a zmluvným podmienkam spoločnosti Google.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close