Zábava

Po rokoch filmová hudba napreduje v najväčšej ankete klasickej hudby na svete …

5. apríla 2021, 20:40

Po roku uzamknutia robí filmová hudba rekord v Sieni slávy Classic FM.

Obrázok: Universal / Getty / B.A.


John Williams, Hans Zimmer a John Barry sú slávnejší než kedykoľvek predtým, zatiaľ čo Debbie Wiseman je najhlasovanejšou žijúcou britskou skladateľkou.

Filmová hudba má na sebe najlepší kostým, vlastní červený koberec a získava najlepšie ceny Klasická sieň slávy FM 2021.

Keď krajina počas výluky objavuje novú lásku k sledovaniu filmov, popularita filmových skóre neustále stúpala, tento veľkonočný víkend, podľa počtu 300 najobľúbenejších skladieb klasickej hudby.

Bol to ďalší rekordný rok pre filmových skladateľov v Sieni slávy, keď sa objavilo 34 filmových značiek a 11 percent z celkovej hudby. To bolo významne vyššie, keď v minulom roku bolo 28 vstupov do filmovej hudby, a ešte významnejšie v porovnaní s prvou sieňou slávy pred 26 rokmi, keď boli len dva vstupy do filmovej hudby.

Najslávnejším filmovým počinom je strašidelný soundtrack Johna Williamsa Schindlerov zoznam„Na 16. pozícii a Williams, najlepší skladateľ za ikonickými filmovými témami Hviezdne vojny, Harry Potter, Jurský park A Čeľuste, S deviatimi záznamami získava titul najobľúbenejšieho kariérneho hudobníka.

Rok 2021 priniesol lepšie výsledky pre ďalších filmových skladateľov, vrátane Hansa Zimmera (Gladiátor, začiatok) A John Barry (Tancuje s vlkmi, mimo Afriky). Obaja skladatelia majú po päť kúskov v Sieni slávy Classic FM – ich vôbec najväčší počet.

Čítajte viac: Odhalenie klasickej FM siene slávy 2021>

Uznávaná skladateľka a dirigentka Debbie Wiseman sa stáva vôbec najpopulárnejšou britskou skladateľkou OBE, ktorá má v klasickej sieni slávy FM štyri skladby, vrátane dvoch nových nahrávok – Suita Mythos A Wolf Hall.

Wiseman, ktorý žije ako skladateľ na klasickom FM, oslavuje to najlepšie so svojím albumom The Glorious Garden a jeho muzikál Together (2020) je izolovaný, keď je napísaný alebo uzamknutý pre domácich.

Skladateľ povedal: „Výsledky ma úplne ohromili. Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí za mňa hlasovali a podporili moju hudbu. Je potešujúce vedieť, že nová hudba má miesto v srdciach širokej verejnosti, dokonca ak je to skutočne napísané pre film, televíziu alebo koncert, spolu so všetkými nádhernými dielami najlepších skladateľov. ““

Mozart berie korunu ako najslávnejší skladateľ so 16 vstupmi. Beethoven v prvej dvadsiatke má päť skladieb, čo je viac ako ktoréhokoľvek iného skladateľa. A trvalý obľúbenec Vaughana Williamsa The Lark Climb Hlasovali za číslo 1, rekord za jedenásť rokov.

Čítajte viac: ‚The Lark Climb‘ je na čele najväčšej ankety chutí klasickej hudby na svete už 11. rok

Soundtrack k tohtoročnej najvyššej sérii videohier Srdce kráľovstva Bol tu nový záznam s jeho hudbou od japonského skladateľa a klaviristu Yoko Shimomuru Final Fantasy XV. Vyšplhal z 159 miest na 86. miesto, Srdce kráľovstva Toto je najvyššie hodnotené skóre videohier v tomto roku.

Ďalších 48 nových a opätovných prihlášok obsahuje aranžmán Samuela Coleridge-Taylora „Deep River“, „vojnová pieseň“ škótskeho skladateľa Bami Gowa, partitúry Elmera Bernsteina Masívnych sedem A Zabiť vtáčikaRovnako ako Emir Queens V nebi. A Klavírny koncert Clary Schumannovej sa znovu dostal do rebríčka už 20 rokov.

Čítať ďalej: Anglický skladateľ Samuel Coleridge-Taylor sa vracia k najväčšiemu prieskumu klasickej hudby na svete

John Susette z Classic FM povedal: „Po roku, ktorý sme si všetci užili, sleduje mnoho z nás doma viac filmov ako kedykoľvek predtým a nie je prekvapením, že rekord vo filmovej hudbe je na historicky maximálnej úrovni 11 percent. graf.

„S obľúbencami všetkých čias je zrejmé, že popularita novej klasickej hudby pre filmy, televíziu, videohry a koncerty rastie – a s ňou aj nové a mladšie publikum. Ako stanica, ktorá verí, že klasická hudba je pre každého , bez ohľadu na váš vek alebo pôvod, je to hudba pre naše uši. ““

O sieni slávy hlasovala široká verejnosť ako celok a tento rok bolo odovzdaných viac ako 156 000 hlasov – najvyšší počet za posledných šesť rokov – so 48 novými alebo opätovnými vstupmi, čo je najväčší otras za viac ako 15 rokov .

Kliknite tu Vypočujte si Sieň slávy Classic FM 2021 v aplikácii Global Player, oficiálnej aplikácii Classic FM.

READ  Prečo Zahra Karimi neverí, že sa Taliban zmenil - Hollywood Reporter

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close