Hlavné správy

Po udalosti Očitec podal prokurátor návrh na

Po udalosti Očitec podal prokurátor návrh na väzobné stíhanie Tibora Gašpara a ďalších siedmich osôb. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu začne rozhodovať v sobotu od 12.00 h.

Tibor Gašpar a ďalší policajti išli k tajné stretnutia s Norbertom Bödörom, kde im dával úplatky a dával pokyny. Zatkli ich vo štvrtok ráno.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry navrhuje Tiborovi Gašparovi a bývalému šéfovi protikorupčnej jednotky Róbertovi Krajmerovi všetky tri dôvody väzby – útek, kolúzia a preventívna väzba.

Navrhuje tiež stíhanie bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška, bývalého vysokého policajta Bernarda Slobodníka a bývalého úradníka finančnej spravodajskej jednotky NAKA Mariána Zetocha. Návrh mal byť doručený súdu v sobotu ráno o 3:00 hod.

Obvinenie vzniesol vo štvrtok vyšetrovateľ NAKA pre niekoľko trestných činov vrátane zločinu založenia, sprisahania a podpory zločineckej skupiny, trestných činov korupcie a zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa. (tasr, n)

READ  Koronavírus ONLINE: Na Slovensku už zomrelo na covid-19 takmer 800 ľudí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close