Zábava

Po víťazstve v Singapure dúfa, že film o zombie vyrobený v Sarawaku zasiahne zuby v Rusku, na amerických filmových festivaloch | Šoubiznis

Lee a Misha sa minulý týždeň pochválili svetovým filmovým karnevalom 2021 v Singapure. – Obrázok cez Borneo Post Online

Prihláste sa na odber Telegraf Kanál pre najnovšie aktualizácie správ, ktoré potrebujete vedieť.


Kuching, 22. marca – film v malajsko-libanskom jazyku Living Belop: Zombie Infection (Fight for Life: Zombie Infection) sa vlní po celom svete po tom, čo 19. marca získal cenu za najlepší film na svetovom filmovom festivale 2021 v Singapure.

Produkoval a režíroval ho Ray Lee. Film bol nominovaný za najlepší film a horor na Medzinárodnom festivale symbolického umenia (ISAFF) v ruskom Petrohrade.

Okrem toho je celovečerný film vyrobený v roku 2016 nominovaný aj na filmový festival Los Angeles Marina del Rey (LAMDRFF), uviedol Lee. Borneo Post.

Vo filme účinkujú Sarawakis Misha Minut, Anna Melissa a Cassidy Bangov.

Vo filme si zahrali Pablo Amirul, Beckin Ibrahim, Ultimate a Nelisa Nizam z polostrova Malajzia, Katrina Gray Tvrdý cieľ Z Veľkej Británie az Indonézie Decker.

Lee uviedol, že scenáristkou filmu bola jeho manželka Misha, Orang Ulu z Limbangu, ktorá mu pomohla ho vyrobiť a zrežírovať.

Na otázku, čo ich podnietilo k natočeniu filmu, Lee uviedol, že spolu s manželkou nakrútili v roku 2016 krátky film o pirátoch proti Ibancom. Boli inšpirovaní krásou a jedinečnosťou ich tradičného kostýmu bojovníka Iban Babu Kagung.

„Takže odporúčam Mišovi napísať celý filmový scenár o vojne Pirátov s Iban Warriors a potom príbeh premeníme na War of the Compassionate Warriors with the Zombies.“

Iban Longhouse bol vybraný ako organizácia, pretože mali pocit, že bojovníci Dayaku nebojujú proti zombíkom v žiadnom inom filme v Malajzii, uviedol.

„Sme prvý extrémny hororový zombie film, do ktorého sú zapojení ľudia z kmeňa.“ Cítime flóru a faunu, vďaka tradícii Baju Kakung a Longhouse bude náš film iný ako akýkoľvek komerčný film v Malajzii.

READ  Ohlásené lokality Langley, Delta pre World Under-17 Hockey Challenge - Surrey Now-Leader

„Cítime, že kultúra Tayak dáva nášmu filmu epický nádych, a máme pocit, že svet sa zaujíma o kultúru Sarawak Tayk. Preto sme kombinovali moderné a tradičné kostýmy pre film o zombie s bojovníkmi Tayka v r. Dúfame, že Malajzia a svetové plátno môžu byť ohromení, “uviedol Lee.

Lee uviedol, že spolu s manželkou do filmu investovali od začiatku projektu ako krátkeho filmu, ktorý bol následne navrhnutý Malajzii National Film Development Corporation (FINAS) na poskytnutie grantu na natočenie celého filmu.

„Tento film urobil Malajzijčanov obzvlášť pyšnými, Sarawakians.“ Vytvárame toľko pracovných miest a vytvárame mnoho vysokých pozícií pre filmových tvorcov z Sarawaku, ako sú producenti, návrhári šatníkov, umelci, herci, herečky a učitelia. “

„Päťdesiat percent nášho tímu je zo Sarawaku.“ Najmä Miša, prvý filmár Dayak Lady, Limbang Sarawak. Misha sa venuje propagácii miestnych filmov už takmer 10 rokov, “uviedol Lee.

Prezradil, že s manželkou sa teraz pripravujú na nakrútenie ďalšieho filmu založeného na kultúre láskavosti pre miestnu televíznu stanicu.

Po kontaktovaní Miša uviedol, že film „Belaban Hidup: Infexy Zombie“ by sa mal do kín dostať do konca tohto roka, v závislosti od epidémie.

Tento film je v súčasnosti uvedený na filmových festivaloch v USA, Veľkej Británii, Japonsku, Singapure, Kanade, Turecku, Rusku, Grécku, Slovensku, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Indii, Novom Zélande, Austrálii, Švédsku, Argentíne a viac. Portoriko.

„Tieto filmové festivaly vyhodnotia náš film. Doteraz sme vyhrali jedno ocenenie zo Singapuru, dve nominácie z Ruska a jedno ocenenie z USA. Dúfame, že dostaneme čo najviac nominácií a ocenení. Potom ho premietneme v televízii, “uviedol.

Misha povedala: „Som veľmi hrdá na to, že môžem svetu predstaviť kultúru Sarawak, najmä kultúru Dayak.“

Living Belop: Zombie Infection Pokiaľ ide o ruského vedca, ten spustil infekciu podobnú zombie po použití domorodých obyvateľov v rámci svojich experimentov. Zápletka sleduje asistenta vedca, ktorý unikne do džungle, aby našiel vakcínu, a skupinu mladého Dayaka, ktorý bojuje so zombie. – Borneo príspevok online

READ  Nechali Rennyho Harlina režírovať tri filmy „Mimozemšťania“? - Svet cievok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close