Hlavné správy

Počet stiahnutí spoločností WeChat a WeCom v USA sa prudko zvýšil

HONGKONG 22. septembra (Reuters) – Čínsky technologický gigant Tencent, vlastnený spoločnosťami WeChat a WeCom, zaznamenal od piatku (18. septembra) prudký nárast sťahovania v USA, keďže Washington potvrdil, že bude presadzovať zákaz v USA. V utorok to ukázali údaje analytickej spoločnosti Sensor Tower.

V piatok vydalo americké ministerstvo obchodu príkaz, ktorý má zabrániť spoločnostiam Apple a Google v sťahovaní aplikácie WeChat na ich portály. Súd v nedeľu (20. septembra) ale rozhodnutie zablokoval. Začiatkom tohto týždňa americké ministerstvo obchodu oznámilo, že sa proti rozhodnutiu súdu odvolá.

Podľa Sensor Tower bol web WeChat stiahnutý v Spojených štátoch medzi piatkom a sobotou (18. a 19. septembra) približne 54 000-krát, čo je prudký nárast po 1 900 stiahnutiach v rovnakom dvojdňovom období o týždeň skôr. Podobne prudký skok nastal aj pri sťahovaní aplikácie WeCom pre spoluprácu v kanceláriách.

V posledných mesiacoch americká administratíva implementovala sériu opatrení proti čínskym technologickým spoločnostiam a aplikáciám. Ako dôvod uviedla Čína, keď uviedla, že pre Washington môžu aplikácie získať prístup k údajom používateľov z USA, uviedla hrozby pre národnú bezpečnosť.

Tencent poprel, že by jeho aplikácie predstavovali bezpečnostné riziko, a varoval, že aktualizácie aplikácií pre existujúcich používateľov v USA by mohli byť negatívne ovplyvnené, ak by ich Apple a Google odstránili zo svojich portálov.

WeChat je mobilná aplikácia typu „všetko v jednom“, ktorá kombinuje novinky, sociálne médiá, platobné funkcie a ďalšie. Na celom svete má už viac ako miliardu používateľov.

WeCom, ktorý bol rebrandovaný z aplikácie pre spoluprácu WeChat Work len pár dní po tom, čo americký prezident Donald Trump v auguste prvýkrát oznámil, že zakáže WeChat, bol v Spojených štátoch od piatku do soboty nainštalovaný 58 000 krát, čo je 193 krát, čo predstavuje nárast o 300 stiahnutí. týždeň predtým.

READ  Chicago odporúčalo obyvateľom, aby neopúšťali svoje domovy

Po stiahnutí WeComu môžu používatelia k nemu pripojiť svoj účet WeChat a pridať kontakty z WeChat. V rámci WeCom môžu posielať správy, vytvárať chatovacie skupiny a dokonca dostávať virtuálne peniaze od priateľov WeChat bez toho, aby museli sťahovať kontakty WeCom do WeChat.

Tencent čínskym médiám povedal, že WeCom je úplne iný produkt ako WeChat.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close