športové

Pochybná budúcnosť slovenského Dávida Hancka. AC Sparta Praha rokuje o jeho pokračovaní

dnes 20:30
|

Situácia okolo slovenského futbalového predstaviteľa Dávida Hancka nie je jasná. Na konci aktuálnej sezóny jeho hosť v Českej Sparte Praha vyprší a bude sa musieť vrátiť do talianskej Fiorentiny. Ak však jeho súčasný klub nevyužije možnosť nákupu. Budúcu sezónu by radi videli aj v Letnej sľubného Slováka.

Pražská Sparta neúspešne vstúpila do sezóny po postupnom začatí globálnej pandémie koronavírusov, keď v 25. kole Českej Fortuny League Adrián Guľa stratil doma Viktoriu Plzeň iba 1: 2. Od tohto okamihu „červené“ neprišli o jediný bod. Postupne porazili Karvinú, Teplice a naposledy vyhráli derby mesta proti Čechom.

Niektoré rokovania so Spartou sa už začali, takže uvidíme, ako to chodí. Verím, že budeme všetci šťastní,

Dávid Hancko

obranca Sparty Praha a slovenského národného mužstva

Slovenský obranca hral hlavnú úlohu vo všetkých dueloch Dávid Hancko, ktorých vystúpenia nielen fanúšikov Sparty, ale aj trénera sú veľmi spokojné Václav Kotal, „Robil som si srandu, že mi pripomenul Milana Fukala. Keď sme vyhrali, tiež sa snažil streliť gól a naozaj chcel streliť gól. Samozrejme je to niečo viac, ale ak niekto vzadu predstavuje ho, nemám s tým problém. “ Český coxswain citoval Spartu iSport.cz po víťazstve nad Teplicami (3: 0).

Rokovania so Spartou už začali. Hancko chce správne riešenie

22-ročný Dávid Hancko bol samozrejme spokojný aj so svojimi vystúpeniami v drese najslávnejšieho českého klubu: „Pravdepodobne sa to začalo na konci minulého roka, keď som si myslel, že rok 2020 bude pre mňa a moju futbalovú kariéru úspechom.

„Nebudem sa venovať ničomu, čo niekto povedal, a ja sa sústredím len na seba. Rozhodol som sa sprísniť a bojovať pravidelne hrať a užívať si hry. Som šťastný, že sa nám darí tak dobre v poslednej dobe a myslím si, že to bude pokračovať týmto spôsobom. ““ v reakcii na ŠPORT.sk prial potomstvu MŠK Žilina, pričom pripustil, že jeho budúcnosť sa už začala.

Dávid Hancko, AC Sparta PrahaFotogaléria

Dávid Hancko, AC Sparta Praha

Zdroj: sparta.cz

„Baví ma to tu a je tu veľa ľudí. Tiež sa cítim dobre vo svojich vystúpeniach. Myslím, že sa mi tu podarilo integrovať. Som tu veľmi spokojný. Niektoré rokovania so Spartou už začali, takže uvidíme, ako to chodí. Myslím, že budeme všetci šťastní. ““ povedal Dávid Hancko, ktorý nedokázal povedať, kde ho uvidíme budúcu sezónu.

„Zatiaľ neviem odpoveď na túto otázku. Všetko je v štádiu riešenia. Osobne by som bol rád, keby boli všetci spokojné, takže si myslím, že to skončí dobre.“ chcel rodáka z Prievidze.

Jašurek sa nevyjadruje k špekuláciám

V talianskych médiách sa objavili správy, že hoci sa vedenie Sparty Praha snaží udržať Davida Hancka vo svojej kajute, musí sa napriek tomu vrátiť do talianskej Fiorentiny, kde má zmluvu platnú až do leta 2023.

Hoci má Sparta možnosť kúpiť si kvalifikovaného obrancu Fiorentiny, futbalový klub vo Florencii musí podľa portálu požadovať až 5 miliónov eur. fiorentinanews.com priveľa na pragorov. Okrem toho majú Portugalci záujem o podávanie správ Vitoria Guimaraes alebo grécky klub bol nedávno spomenutý AEK Atény,

“Nechcem komentovať všetky druhy mediálnych špekulácií. Je to nezmysel,” veľmi stručne sa vyjadril k domnienkam predstaviteľa talianskeho hráča Hancka Branislav Jašurek z veľtrhu FairSport, „David je v Sparte, ktorý bojuje za miesto, ktoré zaručuje európsky pohár. David sa na to bude plne sústrediť.“

Dávid Hancko a jeho agent Branislav Jašurek po prevode do ACF FiorentinaFotogaléria

Dávid Hancko a jeho agent Branislav Jašurek po prevode do ACF Fiorentina

Zdroj: Archívy (BJ)

„Stále je veľmi predčasné hovoriť, či bude pokračovať v Prahe Sparta alebo sa vrátiť do Fiorentiny, alebo sa presunúť inam. Trh s prevodmi koronavírusov je taký, aký je, a v mene FairSport musím povedať, že sme teší sa z formy, v ktorej je David. ““ Jašurek povedal za ŠPORT.sk.

„Je absolútnym vodcom svojho tímu a v troch po sebe nasledujúcich hrách bol najlepším hráčom Sparty. Hrá veľmi dobre a to je základ pre nás. Cieľ, pre ktorý išiel do Prahy, je dosiahnutý Hrá na pozícii ľavého trackera, a tak získa dôležitý herný zážitok v klube, ako je Sparta Praha, “ Jašurek pokračoval a dodal: „Stále má platnú zmluvu s Fiorentinou, takže uvidíme, či tam bojuje o svoje miesto alebo či dôjde k prevodu. V tomto bode je však absolútne predčasné hovoriť o jeho budúcnosti. “

Sparta chce využiť možnosť pravidelného transferu

Skutočnosť, že Sparta tvrdo bojuje za služby slovenského obrancu Dávida Hancka, potvrdil aj pre ŠPORT.sk český novinár. Jonas Bartos z portálu iSport.cz,

Radosť Dávida Hancka po góle pohárového zápasu proti Ostrave bola obrovská. Fotogaléria

Radosť Dávida Hancka po góle pohárového zápasu proti Ostrave bola obrovská.

Zdroj: sparta.cz

“Dávid Hancko poskytuje vynikajúcu výkonnosť Sparte a je v súčasnosti jedným z najlepších hráčov v tíme. Cíti sa dobre na pozícii trackera, počas zápasu sa zapája do útoku a veľmi profesionálne sa správa. Sparta má skutočne záujem udržať hráča v klube. Otázka znie, či môže dosiahnuť dohodu s talianskou stranou. Sparta by preto chcela využiť možnosť, ktorú mal pri hosťovaní. Výročný, “ Bartoš povedal na adresu bývalého hráča MŠK Žilina.

Sparta Praha hráči.

Prečítajte si tiež

Sparta triumfovala v pražskej derby proti Čechom, rozhodla sa zvíťaziť v Zlíne …

Našťastie ho Mosquerova tvrdá intervencia neublížila.

Dávid Hancko mal šancu zmeniť svoje šance, keď John Mosqueru bol zranený, keď sa hra stala fyzickejšou a musel opustiť ihrisko. Našťastie, kolumbijský záložník neurobil nič pre obrancu Sparty, ale k jeho prekvapeniu vyšiel z boja “iba” žltou kartou.

„Je mi to trochu ľúto, pretože mi súper povedal, že sa ma ani nedotkol. Vyzeralo to strašne, ale na poslednú chvíľu sa mi trochu podarilo skočiť. Dalo by sa povedať, že „Vyhnul sa môjmu najťažšiemu zraneniu. Neskôr, keď sa zašpinil, valil sa po zemi, čo som zistil trochu divne. Nezáleží na tom, najdôležitejšie je, že mi chodí noha dobre, takže som rád, že sa to stalo takto. ““ Hancko stručne uviedol.


Nezákonný futbalový zápas hraný vo Švajčiarsku:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close