Veda

Počítače poháňané ľudským mozgom môžu byť cestou budúcnosti

(CNN) Ľudský mozog nemá obdobu v schopnosti spracovávať informácie.

Iste, máme dni, kedy sa náš mozog nezdá byť taký ostrý. Ale mimoriadny 3-kilogramový orgán je stále schopný vecí, ktoré superpočítače a roboty nedokážu.

Ľudský mozog sa vyvinul tak, že má miliardy neurónov, čo nám umožňuje učiť sa a robiť zložité logické rozhodnutia. Môžeme sa pozrieť na dve rôzne zvieratá, ako je mačka a pes, a rozlíšiť ich, zatiaľ čo počítač zápasí s úlohou.

Pokroky v umelej inteligencii viedli niektorých k úvahám, kedy počítače prekročia hranicu, ktorá oddeľuje ľudí od technológie, ako napríklad vnímavý počítač HAL 9000 zo sci-fi románu a filmu „2001: Vesmírna odysea“.

Zatiaľ žiadna forma AI neurobila taký skok smerom k ľudstvu. Ale v meste môže byť nová hra.

späť do budúcnosti

Siete mozgových organoidov môžu byť jedného dňa použité na podporu biopočítačov.

Základom počítačov poháňaných ľudskými mozgovými bunkami by mohla byť nová oblasť nazývaná organoidná inteligencia.

Mozgové organoidy vypestované v laboratóriu – prezývané „inteligencia v miske“ – sú bunkové kultúry veľkosti pera, ktoré obsahujú neuróny schopné funkcií podobných mozgu.

Výskumníci v utorok oznámili svoj plán nakoniec použiť mozgové organoidy na vytvorenie energeticky účinného „biopočítača“, ktorý by konkuroval dnešným superpočítačom a mohol by spôsobiť revolúciu v testovaní liekov na choroby, ako je Alzheimerova choroba.

Biologický hardvér však prichádza s rôznymi etickými problémami, vrátane Organoidy môžu získať vedomie alebo emócie alebo cítiť bolesť.

vzdorovať Gravitácii

Ruská záchranná kozmická loď úspešne zakotvila mimo Medzinárodnej vesmírnej stanice s úmyslom priviesť späť na Zem kozmonautov Sergeja Prokopjeva a Dmitrija Petelina a astronauta NASA Franka Rubia.

Všetci traja cestovali na vesmírnu stanicu v septembri, ale stali sa uviaznutý bez cesty domov Po ich pôvodnej kapsule došlo k úniku chladiacej kvapaliny. Posádka sa vráti na Zem koncom tohto roka.

READ  Našla sa planéta deväť dôkazov a astronómovia vedia, kde je

Medzitým Crew-6, vrátane dvoch astronautov NASA, ruského kozmonauta a astronauta zo Spojených arabských emirátov, v piatok dorazili do laboratória na obežnej dráhe,

Sultan Alnedi, ktorý sa stane prvým emirátskym astronautom, ktorý zostane vo vesmíre na dlhú dobu, povedal priniesol špeciálnu pochúťku na zdieľanie So svojimi členmi posádky ISS.

inovácie

Ťavy vybavené robotickými džokejmi pretekajú v Al Marmoom Heritage Village v Dubaji v apríli 2021.

Ťavy prevládajú v Dubaji, kde súťažia v súťažiach krásy a pretekoch.

Hrbaté zvieratá, dlhoročné kultúrne symboly emirátskeho spôsobu života, sú také cenené, že klonovanie tiav sa v meste štátu Perzský záliv stalo prosperujúcim odvetvím.

Dr Nisar Ahmed Wani, ktorý v roku 2009 naklonoval prvú ťavu na svete, je vedeckým riaditeľom Centra pre reprodukčnú biotechnológiu, kde sa každoročne vyrábajú desiatky klonov tiav.

replikuje z klonu Camel „Beauty Queens“, známy svojimi typickými ovisnutými perami A dlhý krk a elitný pretekár. Vedci by však túto technológiu mohli použiť aj na záchranu kriticky ohrozeného druhu divej ťavy.

divoké kráľovstvo

Vedci narazili na nezvyčajnú vec kolibrík s perím na hrdle z trblietavého zlata v národnom parku Cordillera Azul v Peru. Ale to, čo vedci považovali za nový druh, má komplikovanú rodinnú históriu.

Ukázalo sa, že kolibrík bol hybridom, ktorý vznikol párením dvoch druhov ružových. Ako však dva odtiene ružovej vytvorili zlato?

Nepravdepodobná chromatická evolúcia sa pravdepodobne odohrala v priebehu miliónov rokov – a výskumníci sa náhodou ocitli na správnom mieste v správnom čase, aby to videli.

nočná obloha

Pozostatky supernovy, ktorá osvetľovala oblohu pred viac ako 1800 rokmi, sú len škrupina podobná prstencu.

Pred viac ako 1800 rokmi sa na večernej oblohe objavilo nové jasné svetlo. Čínski astronómovia zaznamenali svoje pozorovania „hosťujúcej hviezdy“, ktorá pretrvávala asi osem mesiacov, kým zmizla z dohľadu.

READ  Hlboký objav o pôvode života na Zemi - evolúcia proteínov viažucich kovy

Táto udalosť je považovaná za prvú zaznamenanú supernovu v histórii ľudstva. Teraz bol zachytený nový záber z ďalekohľadu jemný prsteň pozostatky hviezdneho výbuchu Na jasnom pozadí hviezd.

Medzitým, keď sa slnko stáva aktívnejším, pozorovatelia pozorujú nárast úchvatných svetelných šou, ako je polárna žiara na severnej pologuli a aurora australis na južnej pologuli.

Aj keď nežijete na ďalekom severe alebo juhu, dávajte si pozor, pretože tancujúce svetlá sú objavovanie sa na neočakávaných miestach,

zaznamenať si

Podeľte sa o tieto zaujímavosti s priateľom, aby ste rozšírili svoje znalosti:

– Vedec pracoval, keď uvidel obrovský lietajúci hmyz na strane veľkého skladu. ich hľadanie a Neuveriteľne vzácny hmyz z obdobia Jury,

Hubbleov vesmírny teleskop zachytil film Čo sa stalo potom, čo kozmická loď DART narazila na asteroid Dimorphos, čo odhalilo, ako vesmírna skala po septembrovej zrážke vytvorila chvost.

Novoobjavená chemikália taká smrteľná pre huby, že inšpirovala výskumníkov Bol pomenovaný po hercovi Keanu Reevesovi. Ako kývnutie na jeho divoké úlohy vo filmoch ako „John Wick“ a „Matrix.“

ako čítaš Ale je toho viac. Zaregistrujte sa tu Aby ste dostali ďalšie vydanie Wonder Theory do vašej schránky, ktoré vám priniesli spisovatelia CNN Space and Science Ashley Strickland A lov na katie, Nachádzajú zázrak v objavoch planét a starovekých svetov mimo našej slnečnej sústavy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close