Ekonomika

Podeľte sa o kurzy o ceny Rotterdam a Griggney Mayor

Ahmed Apodaleb, starosta holandského Rotterdamu, a Philippe Rio, starosta francúzskeho Grigney, boli vyhlásení za spoločných víťazov svetovej ceny primátora mesta 2021.

Ako vodca jedného z najchudobnejších miest Francúzska bol Rio označovaný za sociálneho vizionára a pragmatika, pričom Apolab bol uznávaný za svoj záväzok zaobchádzať so všetkými občanmi ako s „rotterdamitmi“ bez ohľadu na ich pôvod a pôvod.

Silné, krásne, zelené mestá

Program Svetového starostu organizuje Nadácia primátora mesta, medzinárodný výskumný think -tank venovaný miestnej samospráve. Projekt 2021 bol venovaný „silným, krásnym a zeleným mestám“ a bol spustený na začiatku krízy Govt-19 a prebiehal počas rôznych vĺn epidémie.

Organizátori uviedli, že z epidémie je zrejmé, že mestá musia byť lepšie pripravené na budúce prírodné alebo prírodné katastrofy. V čase, keď sú v mnohých častiach sveta spochybňované a porušované ľudské a občianske práva, starosta roku 2021 ocenil starostov, ktorí tieto práva dodržiavajú.

Zoznam primátorov a starostov, ktorého v roku 2021 ocenil svetový primátor, zahŕňa vedúcich predstaviteľov miest z veľkých miest, stredných miest a malých komunít. Ich správanie, ciele a úspechy sú spoluobčanmi silne uznávané.

Lekáreň je jedným z najdlhšie slúžiacich a rešpektovaných starostov v Európe a od roku 2009 vedie mesto Rotterdam. Článok o ňom napísaný Webová stránka starostu Johna Anthonyho BruynaPredseda holandského senátu vyzdvihuje jeho tvrdosť voči nespravodlivosti, zlému správaniu a podvodom a jeho zameranie na kontrolu nerovnosti medzi rôznymi časťami mesta. Bruin píše: „K jeho popularite prispelo to, že sa nebál zavolať, keď videl veci.“

Získal si povesť chodením von a rozhovormi s občanmi a aj keď to bolo počas epidémií veľmi ťažké, neustále hľadal spôsoby, ako zostať v kontakte s Rotterdamermi.

Bruin priniesol do študentských oblastí v meste škatuľu s informáciami o víruse, maskách a plagátoch, aby oslovil študentskú populáciu. Obsah bol vytvorený v spolupráci so študentmi a približne 10 000 poskytla lekárnička pre lepšiu predstavu o tom, ako informovať študentov o dôležitosti aktivít spojených s ochorením Covid-19.

READ  Výber letenky je čoraz ťažší. Ponuka automobilov naďalej klesá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close