Svet

Podľa Abdula Gani Bharata je načase otestovať Taliban; Lietadlo IAF pristáva v Kábule, aby evakuovalo Indiánov

Keď prezident Ashraf Ghani opustil krajinu, afganský viceprezident Amrullah Saleh povedal: „Bol na svojej pôde a s ľuďmi; pre príčinu a účel.“ Britský premiér Boris Johnson medzitým uviedol, že Spojené kráľovstvo pracuje so svojimi spojencami na odoslaní jasného odkazu na zasadnutí NATO, že „nikto by nemal dvojstranne uznávať Taliban“.

Zdroje pre News18 uviedli, že situácia vo vojnou zmietanej krajine je „veľmi zlá“ a záznamy zaslal Taliban. „Cesty vedúce na letisko sú takmer uzavreté,“ uvádza sa v správe. Na kábulskom letisku boli vidieť chaotické scény, keď sa Taliban pokúsil opustiť Afganistan do týždňa. Potom, čo americký prezident Joe Biden konečne začal sťahovať vojská, USA uzavreli svoju najdlhšiu vojnu.

Otvorená žena, ktorá prišla v pondelok do Dillí z vojnou zmietanej krajiny, uviedla, že Taliban sa zabije. „Nemôžem uveriť, že svet opustil Afganistan. Naši priatelia budú zabití. Oni (Taliban) nás zabijú. Naše ženy už nebudú mať žiadne práva,“ povedala.

USA viedli viac ako 65 krajín k nabádaniu Talibanu, aby umožnil Afganistanu opustiť krajinu. „Spojené štáty sa pripájajú k medzinárodnému spoločenstvu a zaisťujú, že Afganci a medzinárodní občania, ktorí si to želajú, im to umožnia,“ napísal minister zahraničných vecí Anthony Blinken na Twitteri a vydal vyhlásenie podpísané najbližšími spojencami ministerstva zahraničných vecí. „Tí, ktorí majú moc a autoritu v celom Afganistane, majú zodpovednosť a zodpovednosť za ochranu ľudských životov,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení.

Krajina spustila vlajku na veľvyslanectve v Kábule a takmer všetkých zamestnancov premiestnila na letisko, kde americké sily preberajú kontrolu nad leteckou dopravou, informovali v nedeľu predstavitelia. „Dokončujeme sériu krokov, ktoré majú zaistiť, aby medzinárodné letisko Hamida Karzaja nebolo bezpečne evakuované z Afganistanu civilnými a vojenskými lietadlami,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení Pentagonu a ministerstva zahraničných vecí.

READ  Posilnenie žurnalistického vzdelávania v Afrike: UNESCO poskytuje podporu 10 novinárskym školám

Prečítajte si všetko Nedávne správy, Mimoriadne správy A Novinky o koronavíruse Tu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close