šport

Podľa čísel: Mike Matheson

MONTREAL – Najnovší člen Montrealu Canadiens mal veľmi úspešnú sezónu 2021-22. Pozrime sa tu na niektoré čísla Mike Matheson Produkoval Pittsburgh Penguins.

53,7 – Keď bol Mathison na ľade v zápase 5v5, Penguins kontrolovali 53,7 percenta svojich striel, čo je najvyššia známka spomedzi všetkých obrancov Pittsburghu.

7 – Z 260 obrancov, ktorí v minulej sezóne odohrali v NHL viac ako 200 minút, iba 6 strelilo viac gólov za 60 minút ľadového času ako Mathison (0,52 g/60).

31 – Po výraznom náraste času na ľade v porovnaní s predchádzajúcou sezónou mal rodák z Montrealu 31 bodov vo všetkých situáciách, čo je kariérne maximum.

54,2 – Predpokladalo sa, že Matheson strelí 54 percent svojich gólov na Mathesonových prechodoch, čo ho v minulej sezóne zaradilo na 15. percentil v xGF% spomedzi všetkých obrancov.

1.33 – Mathison bol jedným z najefektívnejších obrancov v NHL, sezónu ukončil s 1,33 bodmi na 60 bodov pri 5v5. To stačilo na celkové 20. miesto medzi modrými vlajkami, pred hráčmi ako Drew Doughty a Torrey Krug a hráčmi ako Erik Karlsson a Adam Fox.

11 – Madsen viedol všetkých obrancov Penguins s 11 gólmi v každej situácii.

1 – Vytvoril si viac odrazených šancí ako každý iný hráč na modrej čiare Pittsburghu.

1 – Navyše, Matheson vytvoril najviac individuálnych príležitostí na skórovanie s vysokým nebezpečenstvom medzi obrancami Penguins.

54,1 – Matheson kontroloval viac ako 54 percent svojich vysoko nebezpečných šancí počas svojich zmien.

2.4 – Keď bol Mathieson na ľade, Penguins inkasovali 2,4 gólu proti za 60 minút ľadového času. Počas jeho zmien strelili proti 3,1 gólu, čo predstavovalo Mathesonovo kariérne maximum v pomere gólov na percento na úrovni 55,7 percenta.

READ  Vedúci turné varuje, že Grécko a Španielsko budú v lete „jantárové“

(Všetky štatistiky sú 5v5, pokiaľ nie je uvedené inak. Zdroj štatistík: NaturalStatTrick.com.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close