Veda

Podľa novej štúdie sa zistilo, že xylitol, bežná náhrada cukru, súvisí so zvýšeným „kardiovaskulárnym rizikom“.

Podľa novej štúdie zverejnenej v European Heart JournalVýskumníci zistili, že xylitol, neuveriteľne populárna a bežne používaná náhrada cukru, je „spojená so zvýšeným rizikom MACE (závažnej nežiaducej kardiovaskulárnej príhody).

Štúdia zistila, že „Xylitol zvýšil reaktivitu krvných doštičiek a náchylnosť k trombóze“ a dodala, že v intervenčných štúdiách „konzumácia nápojov sladených xylitolom významne zvýšila plazmatické hladiny u všetkých subjektov a zvýšili sa viaceré funkčné markery reaktivity krvných doštičiek“.

Zelitol je cukrový alkohol, ktorý sa používa vo všetkom, od nápojov a cukroviniek až po zubnú pastu, „Ľudia, ktorí konzumujú najvyššiu úroveň tohto sladidla, majú takmer dvojnásobnú schopnosť takmer zdvojnásobiť riziko srdcového infarktu, mŕtvice a smrti u ľudí, ktorí konzumujú najvyššiu úroveň tohto sladidla. . Je,“ podľa Sandy LaMotte cnnVedúci autor štúdie Dr. Stanley Hazan, riaditeľ Centra pre kardiovaskulárnu diagnostiku a prevenciu na Cleveland Clinic Lerner Research Institute, pre CNN povedal, že výskumníci „dali zdravým dobrovoľníkom normálny nápoj s xylitolom, aby zistili, ako sa ich hladina xylitolu zmenila. “ [glucose] Hladina by sa zvýšila a zvýšila 1000-krát.“ Porovnal to so „skutočným“ cukrom, ktorý zvyšuje hladinu glukózy o približne „10 alebo 20 %.

„Ľudstvo nikdy nezažilo také vysoké hladiny xylitolu, okrem niekoľkých posledných desaťročí, keď sme začali konzumovať úplne umelé a cukrom nahradené spracované potraviny,“ povedal Hazan.

V minulosti sa tiež zistilo, že erytritol spôsobuje krvné zrazeniny, povedal LaMotte. Erytritol aj xylitol sa bežne nachádzajú v keto, paleo a nízkosacharidových produktoch, často s pridaním stévie, extraktu z monkfruit a iných derivátov a alternatív bez cukru.

READ  Vakcína Covid-19 v aktualizáciách USA s okamžitými aktualizáciami: skríning CDC možných problémov so srdcom, imunizačná lotéria ...

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close