šport

Podľa príbehu Veiracha sa „Poster Boy“ ponoril do tmy – športovec

Nie je ľahký spôsob, ako predstaviť príbeh Per Veiracha, ale začnime slovami jedného z trénerov, ktorý ho prvýkrát stretol ako najsľubnejšieho mladého muža v Dánsku.

Brian Reimer, asistent hlavného trénera Premier League New Boys Brentford, povedal: „Bol jedným z najlepších futbalistov vo veku 15/16/17. Mal modré oči, dlhé hnedé vlasy. Bol to pekný muž, každému sa to páčilo.“ ho. Shot „, plagátový chlapec. Prenasledujú ho všetky európske veľkokluby. Bol tam podľa teba veľký talent,„ na tom nie je nič zlé “.

Brendan Rodgers bol podobne inšpirovaný ako 17-ročný v Chelsea v lete 2006 po kúzle v Ajaxe. Manažér Leicesteru City, ktorý bol v tých časoch trénerom mládeže Chelsea, bol známy svojou rýchlosťou, inteligenciou, pracovným tempom a „úžasnou schopnosťou lopty poraziť muža“.

„Vždy mohol byť lepším hráčom,“ hovorí Rodgers športovcovi.

Neurobil to však.

Niekoľko mesiacov pred svojimi 20. narodeninami bol Weir ச் ch v Dánsku vyhlásený za takzvaného „Fotboldinvalit“ – futbalového invalida – ktorého kariéru rozbilo zranenie. V rozhovore pre dánsku televíziu vtedy povedal, že sa cíti ako keby mal zaviazané oči. Ponoril sa do tmy a musel nejaký čas trvať, kým príde na to, čo má robiť do konca života.

V októbri minulého roku, vo veku 32 rokov, Weirouch zomrel vo svojom dome.

Správy,

READ  Príbeh hry: Rangers 5, Devils 3

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close