svet

Podľa šéfa čínskej diplomacie sa so Spojenými štátmi blížime k pokraju novej studenej vojny

Spojené štáty tlačia svoje vzťahy s Čínou na „hranicu novej studenej vojny“. Čínsky minister zahraničných vecí Wang I to oznámil v nedeľu v čase, keď sa napätie medzi týmito dvoma krajinami zvyšuje v súvislosti s novou pandémiou koronavírusov, stavom Hongkongu a ďalšími problémami. Agentúra AFP.

Najhoršia úroveň súdneho sporu

Neuniklo našej pozornosti, že určité politické sily v Spojených štátoch využívajú čínsko-americké vzťahy a tlačia naše dve krajiny na pokraj novej studenej vojny.“povedal novinárom šéf čínskej diplomacie.”

Zdĺhavé spory medzi dvomi veľmocami v oblasti obchodu, ľudských práv a iných otázok dosiahli najhoršiu úroveň od začiatku pandémie koronavírusov, uviedla agentúra AFP.

Wang nešpecifikoval, ktoré „sily“ boli zapojené, ale prezident USA Donald Trump je jedným z hlavných kritikov počiatočnej reakcie Číny na šírenie vírusu SARS-CoV-2, ktorý zabili viac ako 330 000 ľudí na celom svete a spôsobili vážne ekonomické problémy.

V Trenčíne bol vyvolaný aj čínsky zákon o národnej bezpečnosti v Hongkongu, ktorý podľa kritikov má za cieľ potlačiť prodemokratické hnutie v tomto poloautonómnom meste.

“Útoky Spojených štátov a ohováranie Číny”

V reakcii na americkú kritiku však Wang obvinil Washington z toho, že sa opakovane pokúšal „zaútočiť a zneuctiť“ Čínu.

Popri zmätku spôsobenom novým koronavírusom sa v USA šíri aj politický vírus„Wang povedal na tlačovej konferencii popri výročnom zasadnutí čínskeho parlamentu.

Tento politický vírus využíva každú príležitosť na útok a očierňovanie Číny. Niektorí politici úplne ignorujú základné fakty, vymysleli príliš veľa lží proti Číne a navrhli prvé sprisahania., “pridal.

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close