Veda

Podľa štúdie sa úroveň úzkosti mladých ľudí počas prvého uzamknutia COVID-19 zdvojnásobila

Štúdia, ktorá bola zverejnená v utorok, zistila, že počet ľudí s úzkosťou vyskočil z 13% na 24% u mladých ľudí vo veku od 27 do 29 rokov a tento počet bol vyšší ako u ich rodičov.

Aj keď sa obmedzenia blokovania v júni začali zmierňovať, vedci zistili, že úrovne úzkosti zostávajú vysoké a tvrdia, že očakávajú, že to bude pokračovať aj túto zimu.

Vedci použili informácie zo zdravotníckej štúdie Bristol’s Children of the 90s, do ktorej bolo prijatých 14 500 tehotných žien v rokoch 1991 a 1992, aby zhromaždili takmer tri desaťročia údajov o zdraví a životnom štýle o matkách a ich deťoch, ktorým je v súčasnosti asi 30 rokov.

Zatiaľ čo veľa pozorovaných účastníkov bolo z juhozápadnej časti Anglicka, zistenia sa pozorovali aj v ďalšej skupine 4 000 škótskych jedincov, čo podľa vedcov naznačuje, že tieto účinky nie sú špecifické pre účinky zo štúdie.

„Veľmi podrobné údaje z dotazníka Deti 90. rokov odhaľujú znepokojujúci nárast úzkosti mladých ľudí – vyzerá to, že je to spôsobené samotnou pandémiou a potenciálnym spoločenským a ekonomickým dopadom spôsobeným blokujúcimi opatreniami používanými na kontrolu šírenia vírusu. , “uviedol vedúci výskumný pracovník Dr. Alex Kwong z univerzity v Bristole. „Dôkazy naznačujú, že to nebude krátkodobý problém a že je nevyhnutne potrebná podpora a intervencie v oblasti duševného zdravia, aby sa zmenšili niektoré vzniknuté nerovnosti v oblasti duševného zdravia.“

Štúdia využila údaje z predchádzajúcich rokov so zisteniami z dvoch dotazníkov Covid-19 z tohto roku na pochopenie dopadu pandémie na duševné zdravie.

Dať sa dokopy na prázdniny?  Táto webová stránka vám pomôže zistiť, aké riskantné sú vaše plány

Vedci zistili, že ženy, osoby s existujúcimi zdravotnými stavmi, osoby žijúce osamote počas pandémie, osoby, ktoré sa samy izolujú a ženy s nedávnymi finančnými problémami, sú vystavené riziku horšieho duševného zdravia.

„Zistenia naznačujú, že v súčasnosti je potrebné chrániť duševné zdravie (najmä zvládať úzkosť) a podporovať služby v oblasti duševného zdravia,“ uviedla vedúca výskumná pracovníčka Dr. Rebecca Pearsonová. „Je obzvlášť dôležité poučiť sa z prvého uzamknutia, keď sme teraz v druhom uzamknutí. Zistenia tiež poskytujú dôkazy na podporu konkrétnych skupín s väčším rizikom duševného zdravia, napríklad tých, ktoré žijú osamelo.“

Štúdie odrážajú to, čo americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb hlásili v auguste, s počtom Američanov, ktorí hlásené trojnásobné príznaky úzkosti v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku.
A správa nájdená že Američania zažívajú viac problémov duševného zdravia súvisiacich s Covidmi ako ľudia v iných krajinách, a tvrdí CDC pandémia priniesla krízu duševného zdravia do USA.
READ  NASA po dvoch rokoch vyhlásila rýpadlo Mars za mŕtve

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close