svet

Podľa talianskeho lekára koronavírus stráca na sile, u nás už klinicky neexistuje

Koronavírus stráca silu a stáva sa oveľa menej smrteľným. Uviedol to taliansky lekár Alberto Zangrillo, ktorý je vedúcim nemocnice v Miláne San Raffaele.

Dodal, že niektorí odborníci vyjadrili nadmerné znepokojenie nad vyhliadkami na druhú vlnu epidémie a že politici musia zohľadniť novú situáciu.

„V skutočnosti tento vírus v Taliansku už klinicky neexistuje.“ Zangrillo povedal v rozhovore s talianskou televíziou Rai.

Poznamenal, že vzorky z posledných desiatich dní ukázali, že množstvo voľného vírusu v krvi je v porovnaní so vzorkami z obdobia jedného alebo dvoch mesiacov skôr zanedbateľné.

„Musíme sa znova stať normálnou krajinou“, tiež povedal. „Niekto musí prevziať zodpovednosť za terorizovanie krajiny“, pridal.

Počet úmrtí a nové prípady klesajú

Taliansko je tretie miesto za Spojenými štátmi a Veľkou Britániou, pokiaľ ide o úmrtie na koronavírusy.

Denný počet úmrtí a nové prípady chorôb sa však tento mesiac postupne znižoval a Taliansko zmiernilo reštriktívne opatrenia, ktoré zaviedlo na kontrolu šírenia koronavírusu.

Vládni úradníci sú opatrní

Vláda však stále vyžaduje opatrnosť a varuje, že je priskoro na vyhlásenie víťazstva nad koronavírusom.

Ministerka zdravotníctva SR Sandra Zampa dnes varovala, že tvrdenie, že vírus zmizol, zatiaľ nebolo podložené vedeckými dôkazmi.

„Vyzývam tých, ktorí si istí, že nebudú Taliani klamať“, povedala. „Namiesto toho musíme naliehať na Talianov, aby boli veľmi opatrní,„dodala.

Iný taliansky lekár Matteo Bassetti, ktorý vedie kliniku infekčných chorôb v nemocnici San Martino v Janove, sa v rozhovore pre agentúru ANSA zmienil aj o oslabení koronavírusu.

“Vírus dnes nemá rovnakú silu ako pred dvoma mesiacmi”, povedal. „Je zrejmé, že Covid-19 je dnes iný“, pridal.

koronavírus a COVID – 19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close