Svet

Podľa ukrajinskej rozviedky je na hraniciach a na okupovaných územiach 90-tisíc ruských vojakov.

Podľa spravodajských údajov bolo začiatkom novembra v blízkosti ukrajinských hraníc, ako aj v dočasne okupovaných oblastiach Krymu a Doneckej panvy, umiestnených asi 90-tisíc ruských vojakov, napísal ukrajinský spravodajský portál Pravda.

Odvolávajúc sa na správu ministerstva obrany, správy ukrajinských spravodajských služieb poskytli jednomyseľný názor na situáciu. Podľa jej Generálneho riaditeľstva pre spravodajstvo sa od začiatku novembra v blízkosti ukrajinských hraníc a v oblastiach dočasne okupovaných Ruskom sústredilo celkovo asi 90.000 vojakov.

Ministerstvo vo vyhlásení na svojej webovej stránke uviedlo, že súčasťou síl sú jednotky 8. a 20. sily južného a západného vojenského okruhu a sily a prostriedky ruského čiernomorského námorníctva. Okrem toho sú v blízkosti ukrajinských hraníc rozmiestnené samostatné jednotky a jednotky ruského letectva a protivzdušnej obrany. V dočasne okupovanej Doneckej a Luhanskej oblasti rozmiestnili ruské okupačné sily dve sily.

Ministerstvo pripomenulo, že v druhej polovici roka v blízkosti ukrajinských hraníc ruské ozbrojené sily uskutočnili rozsiahly výcvik velenia a personálu, ktorý zahŕňal južné a západné vojenské sily a niektoré divízie a divízie Centrálneho vojenského okruhu a letectva. . .

Po ukončení týchto operačných a bojových cvičení sa jednotky a pododdiely Centrálneho vojenského okruhu nachádzali v európskej časti Ruska, vrátane Želnianskej oblasti v Smolenskej oblasti, asi 260 km. Od ukrajinských hraníc.

Povedalo ministerstvo. Rusko občas vrhá vojakov do ukrajinskej hranice a sťahuje jednotky v blízkosti ukrajinskej štátnej hranice, aby udržalo napätie v regióne a vyvíjalo politický tlak na susedné štáty.

Ukrajinský spravodajský portál Pravda pripomenul, že v posledných dňoch americké noviny The Washington Post najskôr informovali, že Rusko opäť uskutočnilo rozsiahle anexie vojsk na ukrajinských hraniciach, ako to bolo na jar. Spravodajský portál Politico zverejnil satelitné snímky údajne urobené 1. novembra svedčiace o tom, že Rusko opäť sústreďuje jednotky a vojenskú techniku ​​v blízkosti ukrajinských hraníc. Avšak utorok Alexej Danilov, tajomník Rady pre národnú bezpečnosť a bezpečnosť (RNBO) poprel, že by tieto správy boli dezinformácie. Oznámenie ministerstva obrany je pomerne ostrý zvrat.

Alexander Pavlok, veliteľ ukrajinských spoločných síl bojujúcich v utorok v Doneckej kotline Nolan Peterson Vo vyhlásení pre amerického novinára a vojenského experta ubezpečil, že ukrajinské jednotky sú pripravené na možnosť, že Rusko eskaluje ozbrojený konflikt v regióne.

READ  CORONAVIRUS Vo Veľkej Británii neboli kontaktované tisíce infikovaných ľudí kvôli zlyhaniu softvéru

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close