POHĽAD SPÄŤ: Gareth Southgate má tlačovú konferenciu po výhre Anglicka 2:1 nad Slovenskom na Euro 2024

Pozrite sa späť na tlačovú konferenciu Garetha Southgatea po tom, čo Anglicko v nedeľu (30. júna) zdolalo Slovensko 2:1 a postúpilo do štvrťfinále Euro 2024.

Prestávka Judea Bellinghama zachránila Anglicko zo Southgate pred trápnym odchodom z posledných 16 rokov, keď sa nádeje na Euro 2024 snažili zdolať Slovensko 2:1 po predĺžení.

Veľmi sľubné leto sa môže skončiť smútkom a ponížením pre tím, ktorý pred tromi rokmi išiel do penaltového rozstrelu a vyhral posledný ročník.

Ivan Schranz priviedol Slovensko k obrovskému víťazstvu ako samostatného národa, len aby Bellingham nechal čeľuste na podlahe a neveriacich hráčov na palubovke v Gelsenkirchene.

Stredopoliarov kop nad hlavou päť minút po prestávke poslal zápas do predĺženia, zatiaľ čo hlavička kapitána Harryho Kanea prekonala Southgateovu stranu v tomto chúlostivom súboji medzi šestnástkami.

Švajčiarsko čaká v sobotu štvrťfinále a Anglicko bude musieť stavať na entuziazme na konci turnaja, ktorý by mal skončiť ako Island na Euro 2016.