Zábava

Pohľadný Aragorn z Pána prsteňov zostarol: Má už 62 … Poznáte ho už?!

Viggo Peter Mortensen sa narodila 20. októbra 1958 v New Yorku americkej matke a dánskemu otcovi. Počas života žil vo Venezuele, Dánsku, Argentíne a po rozvode rodičov sa matka usadila v New Yorku. Tam potom študoval španielčinu na univerzite, ale po škole odišiel do Dánska. Neskôr sa vrátil do Ameriky, aby odštartoval svoju hereckú kariéru.

Zdroj: Nicolas Entertainment

Pred kamery sa začal objavovať v polovici 80. rokov. V roku 1987 hosťoval v populárnej sérii Miami Vice. V 90. rokoch hral menšie úlohy vo viacerých filmoch vrátane GI Jane.

A potom ho Peter Jackson obsadil do trilógie Pána prsteňov ako Aragorna. Bol náhradou za iného herca a podľa bonusových materiálov na DVD sa úlohy zhostil iba preto, že jeho syn mal vášeň pre Tolkienove romány.

Nakoniec sa však osvedčil, napríklad majster šermiar uviedol, že Viggo bol najlepší šermiar, akého kedy trénoval. Mortensen odmietol kaskadéra v mnohých scénach a pri natáčaní utrpel niekoľko zranení.

Viggo Mortensen

Zdroj: New Line Productions

Neskôr si zahral napríklad vo filmoch Hidalgo, Dejiny násilia, Sľuby z východu, Na cestách či Zelená kniha.

Mortensen však nie je iba herec, je aj spisovateľ, hudobník, básnik, fotograf a maliar. Ľudia v priemysle o ňom často hovoria nie ako o hercovi, ale ako o umelcovi, ktorý hrá. Okrem toho hovorí niekoľkými jazykmi – hovorí plynule dánsky, anglicky, francúzsky a španielsky, hovorí tiež taliansky a katalánsky, rozumie aj švédsky a nórsky.

Dnes oslavuje 62 rokov a na niektorých nedávnych obrázkoch nie je veľmi podobný Aragornovi. No aj tak to vyzerá dobre.

Viggo Mortensen

Zdroj: SITA

READ  Nevera s kolegom, dva rozvody a potom ... Nečakaný krok českej herečky!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close