Zábava

Pohotovostný plán UEFA pre finále Euro 2020 naplánovaný v Londýne Euro 2020 News

Konečný cieľ by sa mohol premiestniť, ak vláda Spojeného kráľovstva nesúhlasí s vyňatím cestujúcich zahraničných fanúšikov z pravidla 10-dňovej izolácie.

V piatok sa v ňom uviedlo, že UEFA má pohotovostný plán, ktorý premení štadión Wembley na hosťa finále Euro 2020, ak britská vláda nebude súhlasiť s vyňatím cestujúcich zahraničných fanúšikov z pravidiel 10-dňovej segregácie.

Organizátori súťaží rokujú s vládou po tom, čo 21. júna odložili plány na ukončenie obmedzení COVID-19.

Denník The Times v piatok informoval, že Budapešť by mohla byť alternatívnym miestom, ktoré by sa malo zvážiť, ak by Wembley nemohol prijať podporovateľov cestovania.

Na londýnskom štadióne sa má konať semifinále aj finále.

„Pohotovostný plán vždy existuje, ale dúfame, že posledný týždeň (zápasov) sa uskutoční v Londýne,“ uvádza sa vo vyhlásení UEFA.

Diskusie s miestnymi predstaviteľmi sa podľa predstavenstva Európskej futbalovej asociácie zamerali na to, aby sa fanúšikovia zúčastnených tímov mohli zúčastniť turnaja, ktorý uviedol, že ich pobyt vo Veľkej Británii bude obmedzený na 24 hodín a že ich pohyb bude obmedzený na povolenú dopravu pomocou dôkladného testovania a bublinovej koncepcie. A iba miesta “.

UEFA uviedla, že chápe tlaky, ktorým čelí vláda. Dúfa, že diskusie dospejú k „uspokojivému záveru“, a potešilo ju, že sa plánovalo, že kapacita vo Wembley stúpne na minimálne 50 percent v zápasoch vyraďovacej časti.

Moskovská fanúšikovská zóna zatvorená

Starosta ruského hlavného mesta medzitým uviedol, že Moskva uzavrela svoju fanúšikovskú zónu Euro 2020 a zakázala viac ako 1 000 stretnutí kvôli nárastu počtu prípadov COVID-19.

„Nechcem to robiť, ale musíme to urobiť,“ napísal v piatok Sergej Sofian na svojom webe s tým, že o deň neskôr sa počet prípadov v Moskve takmer strojnásobil.

“Od dnešného dňa obmedzíme hromadné podujatia na maximálne 1 000.”

READ  Hviezda seriálu Van Helsing, Tricia Helfer, tvrdí, že v sezóne 5 je Dracula skutočne nevinná Zábava

„Pozastavujeme všetky masové zábavné podujatia a musíme zavrieť tanečné sály a fanúšikovské zóny,“ napísal v súvislosti s fanúšikovskou zónou Euro 2020 pred štadiónom Lužniki v Moskve.

Rakva v Moskve, meste s viac ako 12 miliónmi ľudí, ktoré bolo vo štvrtok epicentrom epidémie Govt-19 v ruskom Sofii, stúpla na 3 000 až 7 000 za pár dní a v piatok sa mala dostať na viac ako 9 000 ľudí.

“Toto je trojnásobok, obrovská dynamika, ktorú sme počas predchádzajúcich vĺn nevideli,” uviedol Sofian počas videokonferencie a dodal, že je možné viniť nové variácie.

V stredu Sofian nariadil očkovanie všetkých pracovníkov služieb v Moskve, minulý týždeň vyhlásil v hlavnom meste týždeň „bez práce“.

Druhé ruské mesto, Petrohrad, je po Moskve ďalším najhorším hotspotom COVID v krajine, kde sa bude konať sedem zápasov Euro 2020 – vrátane štvrťfinále -, kde sa podľa očakávania stretnú tisíce futbalových fanúšikov z Európy.

V pondelok Petrohrad oznámil, že sprísni obmedzenia predaja potravín vo svojich fanúšikovských zónach.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close