Veda

Pokračuje pátranie po pacientovi s opičím kiahňam, ktorý utiekol z izolačného zariadenia

Pacient, ktorý je prvým potvrdeným prípadom opičích kiahní na Jamajke, ušiel zo zdravotníckeho zariadenia, kde bol až do uzdravenia držaný v izolácii.

Existujú správy, že po sobotňajšom popoludní pacient- Tí, ktorí sa prezentovali systému verejného zdravotníctva 5. júla, dorazili na Jamajku, asi päť dní pred Spojeným kráľovstvom – vyšli z okna v kúpeľni a uvideli čakajúce auto. Bola privolaná polícia, ktorá prípad vyšetruje.

Každý, kto vie o jeho pobyte, by mal okamžite kontaktovať políciu.

„Opičie kiahne sú vírusové ochorenie, ktoré sa môže šíriť z človeka na človeka. Preto je dôležité, aby každý, kto vie o mieste pobytu pacienta, kontaktoval políciu, aby mohol byť vrátený do izolácie, kým sa jeho choroba nevyrieši,“ uviedol minister zdravotníctva a sociálnych vecí Dr. Povedal Hon’ble. Christopher Tuffon.

Príznaky opičích kiahní zahŕňajú horúčku, silnú bolesť hlavy, opuchnuté lymfatické uzliny, bolesť chrbta, bolesti svalov, nedostatok energie a/alebo vyrážku. K šíreniu z človeka na človeka dochádza prostredníctvom:

  • priamy kontakt s kožnými léziami alebo chrastami opičích kiahní;
    • prísť do kontaktu s odevom alebo bielizňou (ako je posteľná bielizeň alebo uteráky), ktoré používa infikovaná osoba; A
    • Kašeľ alebo kýchanie osoby s vyrážkou z opičích kiahní.

Vírus sa do tela dostane cez porušenú kožu (aj keď nie je viditeľná), dýchacie cesty alebo sliznice (oči, nos alebo ústa). Inkubačná doba je 5 až 21 dní.

Členovia verejnosti, ktorí pociťujú horúčku, silnú bolesť hlavy, bolesť svalov a/alebo kožnú vyrážku, by sa mali okamžite izolovať a pred príchodom kontaktovať svoje zdravotné stredisko alebo lekára. V rámci úsilia o prevenciu a kontrolu infekcií by všetci členovia verejnosti mali nosiť masky, často si umývať ruky a dodržiavať fyzický odstup.

Pre ďalšie informácie o opičích kiahňach môže verejnosť navštíviť webovú stránku ministerstva (www.moh.gov.jm) alebo sa obráťte na miestny úrad verejného zdravotníctva.

READ  Prvý prípad chrípky v LA bol nájdený na testovacom mieste COVID neďaleko Getty Center - CBS Los Angeles

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close