svet

Policajt, ​​ktorý mal zabiť Georgea Floyda, bol po prvýkrát v súdnom konaní

Derek Chauvin, biely policajný dôstojník, ktorý tesne pred smrťou kľačal na krku čierneho Georga Georga Flooda, bol dnes v Minneapolise prvýkrát vyskúšaný.

Sudca zachránil Čauvina, ktorý čelí obvineniam z vraždy, až 1,25 milióna dolárov. Napísali televízne webové stránky CNN. Obvinený zatiaľ neuviedol, či použije kauciu.

Floydova smrť vyvolala v posledných desaťročiach najväčšiu vlnu protestov v USA proti rasizmu a policajnej brutalite.

Mnoho ľudí, ktorí sa počas pandémie Covid-19 dostali do ulíc, bolo presvedčených videom občasného okoloidúceho, ktorý ukazoval Chauvina kľačať na Floydovom krku, hoci podozrivý opakovane opakuje, že nemôže dýchať a prosiť policajtov, aby ho nezabili.

Bývalý policajný dôstojník, ktorý čelí stíhaniu s ďalšími tromi bývalými kolegami, ktorí boli pri zatknutí prítomní, sa dnes dnes na súde objavil pred súdom z väzenia s vysokou ostrahou.

Súd zachránil 1 milión dolárov, ak Chauvin splnil ďalšie podmienky, napríklad pobyt v Minnesote, účasť na všetkých ostatných vypočutiach a vzdanie sa všetkých zbraní.

Keby sa tam chcel počas procesu bezpodmienečne zúčastniť, musel by zaplatiť 1,25 milióna dolárov.

Sudca naplánoval ďalšie pojednávanie na 29. júna. Podľa súčasných obvinení čelí Čauvin až 40 rokov väzenia.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close