Veda

Policajt s dlhodobým ochorením COVID identifikovaný ako invalid

obeťou policajt chronický covid bol uznaný za invalidného v dôsledku pracovného úrazu Národným poistným ústavom (NII).

Podľa žaloby o NII, ktorú predložili právnici Gil Cross a Shiri Elon, sa policajt pracujúci na policajnom oddelení dopravy nakazil vírusom od kolegu.

Podľa tvrdenia policajt od nakazenia trpel dýchacími problémami, poruchou pozornosti, stratou krátkodobej pamäti, bolesťami hlavy/migrénou, bolesťami svalov, problémami s pečeňou, vysokým krvným tlakom.

Policajt bol niekoľkokrát hospitalizovaný a čaká ho dlhá rehabilitácia, po ktorej bude pravdepodobne dostávať invalidné štipendium do konca života.

Ak sa človek nakazí vírusom na svojom pracovisku, má právo byť uznaný za obeť pracovného úrazu, vysvetlili Kraus a Elon. Závisí to od poskytnutia dôkazov o tom, že vírus sa skutočne nakazil na pracovisku, čo môže byť jednoduchšie dokázať pre okamžitú reakciu, ako sú zdravotníci a policajti, povedal.

Zdravotníci pripravujú vakcínu proti Covid-19 v dočasnom zdravotníckom stredisku Clalit v Jeruzaleme 30. septembra 2021. (poďakovanie: Jonathan Sindel / Flash 90)

Uznanie NII chronický covid Príznaky sú pri pracovnom úraze veľmi dôležité, uviedli právnici, pretože ak sa príznaky zhoršia, človek so zdravotným postihnutím môže ľahko podať žiadosť o zvýšené odškodnenie. Okrem toho ľudia, ktorí boli zdravotne postihnutí v dôsledku pracovných úrazov, majú nárok na niekoľko výhod v HMO, uviedli právnici.

Majú tiež nárok na preplatenie liečebných nákladov, ktoré súvisia s ich zranením, vrátane rehabilitačnej liečby a liečebného kanabisu.

READ  Lekári vidia u dospievajúcich dievčat, ako sa vyvíjajú tiky, a myslia si, že na tom môže byť TikTok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close