Ekonomika

Poľsko a Slovensko ďalej posilňujú regionálne plynárenské vzťahy

Obchodovanie s energiou

Gaz-System oznámil, že predstavitelia poľského Gaz-Systemu a slovenského štátneho SPP a Peter Gerhart, štátny tajomník ministerstva hospodárstva, nedávno diskutovali o možnostiach bilaterálnej spolupráce v oblasti plynu a prístupu k slovenským dodávkam skvapalneného zemného plynu (LNG). Pre CEEenergynews.

Zvýšenie kapacity prepravy plynu v regióne strednej a východnej Európy (CEE) a efektívne využitie existujúcich cezhraničných prepojení sú prioritami pre Gaz-System, prevádzkovateľa terminálu LNG v Świnoujście na severozápade Poľska, ako aj pre SPP Slovensko, hlavný plynárenský podnik. dodávateľa. Gaz-System to uviedol vo svojej tlačovej správe minulý týždeň.

Počas stretnutia strany prediskutovali nové oblasti spolupráce súvisiace najmä s dodávkami LNG na Slovensko, najmä z plánovaného terminálu FSRU (Floating Storage Regasification Unit) v Gdansku.

Gaz-System v súčasnosti vykonáva nezáväzný proces prieskumu trhu s cieľom posúdiť dopyt po dodatočnej kapacite opätovného splyňovania v termináli FSRU v Gdansku.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close