Ekonomika

Poľsko obnoví vzťahy s Maďarskom – EURACTIV.com

Premiér Mateusz Morawiecki pre provládne noviny povedal, že Poľsko chce spolupracovať s Maďarskom v rôznych politických oblastiach po krátkodobom rozkole spôsobenom nezhodami v otázke vojny na Ukrajine. Týždenník Sieci.

V rozhovore zverejnenom v pondelok sa Morawieckiho pýtali na rozkol vo Vyšehradskej skupine v súvislosti s rozdielnou politikou pri ruskej invázii na Ukrajinu. Kým Poľsko, Česko a Slovensko sú odhodlané podporiť Ukrajinu za každú cenu, Budapešť sa zdráha opustiť ekonomickú spoluprácu s Moskvou, vrátane tvrdých sankcií voči Rusku.

„Chceme spolupracovať touto formou, z úcty k našim ukrajinským kolegom,“ povedal premiér. vyhlásil. Priznal, že medzi členmi skupiny nastal bojovný postoj, a tvrdil, že „všetky zostávajúce otázky, v ktorých sme (vzájomne) prejavili solidaritu a podporu, nás opäť zaviažu.“

Poľsko, ktoré kedysi stálo po boku Maďarska, opäť potrebuje spojencov, vrátane získania podielu na peniazoch fondu na obnovu covidu.

Varšava, podobne ako Budapešť, neuvidí peniaze na podporu EÚ napriek májovej dohode s administratívou EÚ, pretože Brusel nesplnil vopred dohodnuté reformné míľniky krajiny.

READ  Výskumníci ponúkajú nové vysvetlenie pre 4000 rokov starú hrobku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close