Zábava

Poľsko sľubuje, že bude veľmocou strednej Európy: PM

Varšava, 16. marca (SocialNews.XYZ) Premiér Mateusz Morawiecki uviedol, že cieľom Poľska je stať sa energetickým centrom strednej Európy a poskytovateľom energetickej bezpečnosti.

„Naším plánom je stať sa energetickým uzlom pre strednú Európu, najmä plynárenským uzlom,“ citovala agentúra Xinhua slová Morawieckého na konferencii o poľsko-ukrajinskom partnerstve s cieľom zabezpečiť budúci energetický systém.

Podľa Poľskej tlačovej agentúry (PAP) sa konferencie zúčastnili predstavitelia vlád oboch krajín a popredných energetických spoločností.

Morawiecki uviedol, že plán jeho vlády je založený na existujúcich prepojeniach a plynovodoch, ako aj na budúcich investíciách krajiny do jadrovej energie.

Poznamenal, že Poľsko už investovalo do plávajúceho terminálu na príjem a skladovanie skvapalneného zemného plynu (LNG) a rozširuje zariadenia Naftoportu na prepravu ropy v Gdansku na pobreží Baltského mora.

„Túto infraštruktúru môžu v budúcnosti využívať prijímatelia z Poľska, ale aj naši partneri z Ukrajiny, Českej republiky, Slovenska a … Maďarska.“

Dodal, že Poľsko a Česká republika sa plánujú vrátiť k spoločnému projektu výstavby plynovodu Stork II a ďalších cezhraničných energetických mostov medzi oboma krajinami.

Spolupráca v oblasti energetiky s Ukrajinou a susednými krajinami je „súčasťou národných záujmov Poľska“, povedal Morawiecki a teší sa na plán poskytnúť Poľsku regionálnu energetickú bezpečnosť, ktorá by posilnila jeho politickú pozíciu v strednej Európe.

Zdroj: IANS

O Kobe

Kobi Atusumilli je programátor. Je redaktorom SocialNews.XYZ a prezidentom AGK Fire Inc.

Rád navrhuje webové stránky, vyvíja mobilné aplikácie a publikuje spravodajské články o aktuálnom dianí z rôznych renomovaných spravodajských zdrojov.

Pri písaní rád píše o súčasnej svetovej politike a indických filmoch. Medzi jeho budúce plány patrí urobiť zo SocialNews.XYZ spravodajský web bez zaujatosti alebo úsudku.

Môžete ho kontaktovať na adrese [email protected]

READ  V Dugovani: Corporate sa otvára kino

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close