šport

Pomocník pre konverziu hier pre globálne hry

Finalsima predstavuje jedinečnú príležitosť vidieť súčasných majstrov Eura stretnúť sa s víťazmi Copa Amrica – tektonický stret medzi najúspešnejšími kontinentmi tejto hry. Tesne pod futbalovou pyramídou si však vďaka Programu rozvoja asistencie UEFA často navzájom skúšajú svoje schopnosti elitní mladí hráči reprezentujúci národné tímy z Európy a Južnej Ameriky.

Odkedy pomáhal mládežníckym tímom Českej republiky a Chorvátska hrať v roku 2017 na Juhoamerickom šampionáte mládeže do 15 rokov v Argentíne, Assist Fund umožnil deviatim členským asociáciám CONMEBOL zúčastniť sa niekoľkých turnajov UEFA mládeže do 16 rokov v celej Európe. Naposledy to bola Brazília, ktorá vlani v apríli odcestovala do Walesu a hrala proti hostiteľskej krajine Španielsku a Turecku.

Eva Pasquier, vedúca oddelenia medzinárodných vzťahov UEFA

„Tieto turnaje pomáhajú talentovaným mladým hráčom rásť na ihrisku aj mimo neho a dávajú im príležitosť zahrať si po prvýkrát na medzinárodnom turnaji. Je to inšpiratívna skúsenosť, ktorá im otvára dvere do rôznych športov a kultúr.“

Asistenčný program Nielen v Južnej Amerike, ale aj v ďalších štyroch sesterských futbalových asociáciách a ich príslušných členských asociáciách: AFC (Ázia), CAF (Afrika), CONCACAF (Severná a Stredná Amerika) a OFC (Oceánia).

„Zdieľanie vedomostí a vytváranie príležitostí pre mladých hráčov je nevyhnutné pre rozvoj futbalu na celom svete,“ povedal Neri Pompido, zástupca generálneho tajomníka a riaditeľa rozvoja futbalu CONMEBOL. „CONMEBOL je rád, že najnovšie Memorandum o porozumení ďalej posilňuje našu spoluprácu s UEFA a jej členskými asociáciami.“


Na základe vydania z roku 2017 Assist reinvestoval výnosy UEFA do 200 projektov rozvoja futbalu v 60 krajinách po celom svete.

Pomáhať národným tímom na celom svete zúčastňovať sa súťaží chlapcov a dievčat a pomáhať pri financovaní vzdelávacích programov, zlepšovať zručnosti a profesionalitu v rôznych oblastiach futbalového manažmentu a zakladať projekty infraštruktúry malého rozsahu, napríklad reflektory. Alebo nákup úžitkových vozidiel. V Južnej Amerike program poskytol minivan pre každú z členských asociácií CONMEBOL. Slúžia na rôzne účely, od nosenia oficiálnych divákov až po miestne tímy na miestne súťaže.

Túto sezónu Assist predstavil ženský futbal – vzdelávaciu iniciatívu, ktorá má pomôcť juhoamerickým asociáciám učiť sa z priekopníckeho príkladu ženského futbalu v Európe. Projekt bol spustený v Paraguaji a Venezuele minulý mesiac. Témy zahŕňajú: Prilákanie väčšieho počtu mladých žien k tomuto športu, vytváranie kariérnych ciest pre elitných hráčov a posilnenie postavenia žien prostredníctvom futbalu.


„Je to dôležitý krok k rozvoju ženského futbalu v našich členských asociáciách,“ povedal Fabimar Franzie, vedúci oddelenia udržateľnosti a rozvoja ženského futbalu CONMEBOL. „Spojenie nášho úsilia o vytvorenie tohto projektu prinieslo jasné výhody pre všetkých zúčastnených. Odozva účastníkov bola neuveriteľná a tešíme sa na implementáciu budúcich verzií.“

Assist vyzýva všetkých 55 členských asociácií UEFA, aby jednostranne našli spôsoby spolupráce s členskými asociáciami iných federácií. Napríklad Slovenský futbalový zväz podporuje rozvoj hráčov v Botswane, Írsky futbalový zväz zasa organizuje trénerské kurzy v Tanzánii.

„Assist Podpora futbalu zo strany UEFA presahuje Európu,“ povedala pani Pascuer. „Zdieľaním našich odborných znalostí a skúseností a investíciami do rozvojových projektov sa vraciame k federáciám a národným asociáciám, ktoré výrazne prispeli k obohateniu európskej hry.“

Plnú verziu tohto článku si môžete prečítať v oficiálnom programe Finalissima a teraz si ju môžete zakúpiť online.

Kúpte si svoju kópiu tu

READ  Živé vysielanie a predpoveď Bouzkova v Schmiedlova: Pokyny WTA do roku 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close