Austrália porazila Slovensko v play off Svetovej skupiny

John Peers a Sam Groth získali na Davisovom pohári 2017 status svetového tímu Austrálie 3:0 výhrou 6:4, 6:2, 6:7 (3/7), 7:6 (7/2). Za dve hodiny a 21 minút.

Zverejnené : 17.09.2016 12:31 IST

Pearce a Groth dostali do štyroch setov slovenský pár Andrej Martin a Igor Jeline po držaní mečbalu 5:2 v treťom sete.

John Peers a Sam Groth sobotňajším víťazstvom vo štvorhre nad Slovenskom v Sydney spečatili baráž o baráž o svetovú skupinu o Davisov pohár v Austrálii. Pearce a Groth dostali do štyroch setov slovenský pár Andrej Martin a Igor Jeline po držaní mečbalu 5:2 v treťom sete.

Podľa:>Nishkori pomáha Japonsku vrátiť sa do najvyššej súťaže Davisovho pohára

Na Davisovom pohári v roku 2017 si dvojica poradila 6-4, 6-2, 6-7 (3/7), 7-6 (7/2) a za necelé dve hodiny získala austrálsky svetový tím 3-0. a 21 minút. Austrália potrebovala ešte jedno víťazstvo po tom, čo Nick Kyrgios a Bernard Tomic vyhrali v piatok v úvodnom zápase dvojhry vo dvoch setoch.

Kyrgios na 15. mieste zvíťazil nad Martinom 6:3, 6:2, 6:4 a 21. Tomic vyhral 7:6 (7/5), 6:4, 6:4. Na Jozefa Kowalika. Austrália, ktorá tento rok vypadla s USA v prvom kole, si teraz predĺži zotrvanie vo Svetovej skupine na štyri roky.

Slovensko pricestuje do Austrálie bez dvoch popredných hviezd v poradí 31. Martina Kližana a 102. Lukasza Lacka, ktorí nie sú v premiérovej skupine už 10 rokov.

V ďalšom súboji Davisovho pohára vyhrali Michael Venus a Marcus Daniels vo štvorhre 6-0, 6-1, 6-2, keď Nový Zéland ohromil Pakistan a udržal si svoje miesto v skupine Davisovho pohára Ázia/Oceánia. . Výsledkom je, že Nový Zéland musí budúci rok zostať v skupine 1 Ázie/Oceánie, kým Pakistan budúci rok zostúpi do skupiny 2.

READ  Peter Sagan na Tour de France 2020: Som zvyknutý byť sám