Zábava

Poprední slovenskí militanti uväznení na 4 roky za použitie neonacistického symbolu

Bratislava, Slovensko – Popredný neofašistický politik v krajine bol odsúdený na viac ako štyri roky väzenia za používanie populárneho neonacistického symbolu.

Marion Kotleba, vodca našej slovenskej radikálnej ľudovej strany, je obvinený zo založenia, podpory a propagácie hnutia a ideológie zameranej na potlačenie občianskych práv a demokratických slobôd. Rozsudok, ktorý mu vyniesli v pondelok, bol vyvrcholením procesu na vysokej úrovni, ktorý trval niekoľko mesiacov.

„Toto je svedectvo o zmene,“ uviedol politológ z Inštitútu pre verejné otázky v Bratislave Grigoriz Mesisnikov. „Pre krajinu to znamená, že právne nástroje proti tým, ktorí narúšajú demokraciu, konečne fungujú.“

Pán. Kotlebov rozsudok je úderom pre krajne pravicové hnutie, ktoré vyvrcholilo v roku 2015 v čase vrcholiacej imigračnej krízy. Opoziční členovia Slovenska v Európskej únii a NATO p. Kotlebova strana sa do parlamentu dostala v roku 2016.

Strana čerpala energiu z rozšírenej nenávisti verejnosti s korupčným politickým systémom.

Vo februári 2018 však atentáty na mladého reportéra spravodajstva a jeho snúbenca vyvolali najväčšie boje od zamatovej revolúcie v roku 1989, ktoré viedli k rozpadu dlho vládnucej strany a pripravili pôdu pre novú konzervatívnu vládnu koalíciu. Súčasná vláda je priekopníkom v efektívnom presadzovaní zákonov na boj proti terorizmu a korupcii.

Pán. Kotlebova strana si udržala svoju podporu, keď vo februárových voľbách získala asi 8 percent hlasov, a časť opozície tak zostala v parlamente.

Na pamiatku tých, ktorí nosili vojnový slovenský štát ovládaný nacistickým bábkovým režimom na čele s bývalým rímskokatolíckym kňazom Josephom Tisom. Kotleba sa objavil v uniforme. Pán. Keď sa Godlebova strana presunula do hlavného prúdu, presunul svoje útoky od židovských prisťahovalcov k rómskej menšine v krajine.

Pán. Súdny spor proti Kotlebe sa zameral na rozdelenie troch šekov na rok 2017 1488 potrebným rodinám na verejnom podujatí v roku 2017. Advokát Thomas Hones pred súdom tvrdil, že veľkosť každej kontroly – 1 488 – bola jasným odkazom na Nea. Nacistická ideológia.

READ  Čo majú spoločné zvodné morské panny a opití stredoškoláci?

Podľa právnikov a svedkov znalcov číslo 14 odkazuje na populárny slogan bieleho rasizmu „14 slov“. Uviedli, že číslo 88 bolo odkazom na nacistický pozdrav „Zdravas Hitler“, v ktorom každé slovo začína ôsmym písmenom anglickej abecedy.

Špeciálny súd pre organizovaný zločin v meste Pesinok p. Kotleba bol odsúdený na štyri roky a štyri mesiace väzenia. Uviedol, že proti rozsudku bude podané odvolanie na Najvyšší súd a v parlamente bude pokračovať až do konca odvolacieho procesu.

Ak však bude jeho trest potvrdený, už sa nikdy nebude uchádzať o funkciu. Stane sa tak prvým členom parlamentu, ktorý sa dostal do väzenia od samostatnosti Slovenska v roku 1993.

Sudkyňa Rusena Sabová vo svojom rozsudku uviedla, že „čísla majú zmysel iba v súvislosti so znakmi terorizmu“.

V pondelok v osemhodinovom príhovore p. Kotleba tvrdil, že čísla boli náhodné a vyšetrovanie bolo nespravodlivé. V snahe vytiahnuť akciu vytiahol niekoľko súbojov.

Zahŕňajú čítanie dlhých zoznamov tovaru alebo zmlúv s jednotnými cenami a komentovanie všetkých svedeckých výpovedí.

„Tento jav nie je neonacistický,“ uviedol. Kotleba uviedol počas procesu. “Táto udalosť mala krásny, kresťanský a národný charakter. Daroval som charitatívne šeky trom rodinám.”

Sudkyňa Sabová, ktorá bola netrpezlivá s drámami v súdnej sieni, mu za pohŕdanie súdom uložila pokutu 500 dolárov alebo asi 90 590 dolárov.

Právnik p. Hones novinárom povedal, že rozhodnutie súdu bolo víťazstvom slovenského boja proti terorizmu.

„Toto je správa pre všetkých demokratov na Slovensku, že súdy a súdne spory podporia ľudí postihnutých extrémizmom, násilím, rasizmom, fašizmom alebo neonacizmom,“ uviedol.

Tento rozsudok privítali právnické skupiny a mnoho politikov na Slovensku.

„Žiadna demokracia nie je imúnna pred hrozbou terorizmu,“ uviedla v pondelok v spoločnom vyhlásení skupina miestnych protiteroristických organizácií. „Sme radi, že extrémizmus na Slovensku bol konečne potrestaný a riešený s náležitou starostlivosťou.“

READ  Lenka a Barbora Piešové vás naladia na zimné prázdniny so sesterským duetom Pokoj

Pán. Andrej Bakova, splnomocnenec vlády pre rómske komunity, na ktorého sa často zameriava Kotlebova strana, uviedol, že rozsudok je „jediným možným rozumným rozhodnutím“. „Poskytuje pocit uspokojenia každému, kto sa svojou nenávistnou rétorikou a činmi snaží stať občanom druhej kategórie.“ Uviedol na Facebooku. „Fašizmus nemá v našej spoločnosti miesto.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close