šport

Popredný slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka mohol čeliť Írsku

Powerhouse Stanislav Lobotka nasadí vo štvrtok na Slovensku po Írsku po uvoľnení izolátora Neapolu.

Kapitán Marek Hamek je možno najpopulárnejším hráčom na Slovensku, ale v Neapole za neho predstavoval náhradu za 25 miliónov dolárov. Írsky manažér Stephen Kenny bol menovaný ako ten, kto sa integroval so svojim herným plánom do semifinále play-off Euro.

Explózia vlády Govt-19 však spochybnila jeho dostupnosť. Miestnym hráčom bolo nariadené necestovať na nedeľňajší zápas Serie A proti Juventusu po dvoch hráčoch, Pyotrovi Žilinskom a Eljifovi Elmasovi, a zamestnancovi, ktorý mal pozitívny test na vírus. Keď dostali pokyn na začatie sebaizolácie, lietadlo tímu bolo v doméne a čakalo na štart do Turína.

Šéf Talianska Roberto Mancini si vybral hráčov Neapola na tohtotýždňový medzinárodný turnaj a slovenský prezident Pavel Hubal sa obáva jeho plánovaného odchodu do Bratislavy.

Úľava zavládla v slovenskom tábore v Seneci po tom, čo Neapol dnes večer potvrdil, že všetky výsledky testov boli negatívne a Lenotka si uvoľnil cestu k tímu.

25-ročný hráč je jedným z iba troch hráčov, ktorí nastúpili na svojich posledných 10 zápasov. Keďže Slováci mali v posledných 11 zápasoch iba jedno čisté konto, jeho úloha štítu pred zadnou štvorkou je nevyhnutná.

Dvojica 33-ročných hráčov v strednom pásme Slovenska Juraj Kukka a Hamek je pre svoj vek považovaná za svoju chrbtovú kosť za Lobotku, aj keď jeho doterajší dopad na Neapol bol zmiešaný.

Ak by chýbali niektorí dôležití muži, Hubble by bol rád, keby mal svoj náramok pripravený na vojnu.

Najvýznamnejším v Newcastle bol brankár United Martin Dubrovka, ktorý vytvoril priamy rozstrel medzi Marekom Rodakom a Dominicom Grafom. Graf, obranca Sloan Bratislava, ktorý zachránil penaltu Pata Hobana pri minuloročnej prehre Ligy majstrov v Dallase. Jeho prvé zápasové vystúpenie minulý mesiac bolo nezabudnuteľné, keď v Lige národov Českej republiky porazil 3: 1. Fulhamov Rodek môže byť schválený.

READ  Ferrari prežíva katastrofálnu sezónu, ale pripravuje sa na veľkolepé oslavy. Vystúpi aj Mick Schumacher

Absencia Davida Hanka pre zranenie je ďalším problémom Hubbleu pre ľavého obrancu, zatiaľ čo kľúčová hráčka v strede obrany Denise Vavroová v tejto sezóne Laziu nekopala loptu.

Írsko a Slovensko majú podobné záznamy o bodových a cieľových rozdieloch v kvalifikačnej kampani na euro.

„Zápas proti Írsku bude o to, aby naša obrana bola stabilná,“ uviedol pred stretom za zatvorenými dverami Hamak, ktorý dosiahol rekordných 25 Slovenska. „Nebude to ľahká vec, ale verím, že máme schopnosť streliť gól.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close