Zábava

Poradie kategórií, krajiny na židovskom filmovom festivale v Sacramente – J.

Mimo vlády sú v Sacramente známe dve najväčšie veci – futbal a tango.

Obe emócie sú vo filmoch zastúpené vo veku 22 rokov tohto roku Festival židovských filmov v Sacramente – So židovským uhlom.

„Spoločný cieľ“ je dokumentárny film z roku 2020 o izraelskej futbalovej reprezentácii. Polovicu hráčov v tíme tvoria izraelskí Arabi vrátane prvého moslimského kapitána tímu. Počas európskeho zápasu 52-minútový film odhaľuje boje tímu o jednotu a solidaritu uprostred náporu médií a zaujatosti viacerých fanúšikov. Streamovať sa bude do 12. – 14. marca.

Film „Tango Shalom“ je živý a vtipný film o chasidskom mužovi so ženatým talentovaným tanečným talentom, ktorý si zarába peniaze a ktorý nachádza spôsob, ako sa zúčastniť tanečnej súťaže na vysokej úrovni bez porušenia židovského zákona, ktorý zakazuje akejkoľvek žene dotknúť sa ho. Okrem jeho manželky. Jeho tanečným partnerom je horúci profesionálny tanečník tanga, ktorý zdieľa svoju frustráciu z peňaženky, ktorú vyhral, ​​a ich riešenie je rovnako jedinečné ako film Hymish, láskyplný portrét ortodoxnej rodiny Brooklynu a komunity, ktorá ich obklopuje.

Premiéra v severnej Kalifornii „Tango Shalom“ je jediný film, ktorý je možné vysielať počas 22-dňového festivalu od 3. do 24. marca. Každý z ďalších 23 filmov v sérii sa potkýna o tri týždne a je k dispozícii približne tri dni.

Kvôli epidémii sa festival takmer koná. Jedná sa o projekt židovskej federácie regiónu Sacramento a jej rady pre vzťahy so židovskými komunitami, ktorý už dávno umožnil židovskej komunite zjednotiť sa, oslavovať a socializovať sa s ceremoniálmi, ktoré sa zvyčajne konali v divadle Crest.

Riaditeľ festivalu Devon Luxor, ktorý prisľúbil zjednotenie komunity prostredníctvom priblíženia festivalu, povedal: „Urobíme, čo môžeme. Napríklad 21. marca sa bude konať živá online párty s obsadením skupiny „Tango Shalom“, v ktorej sa bude konať hudba a vystúpenia – kto vie? – lekcia tanga.

READ  Kedy bude film uvedený v Spojenom kráľovstve?

7. marca bude tiež prebiehať verejná diskusia o filme „Cudzinka / sestra“ (streamovanie 6. – 8. marca). 39-minútový dokumentárny film predstavuje dve obyčajné ženy, moslimku a židku, v hnutí s epizódami v Sacramente, Austine, Chicagu a inde, ktoré tvoria spojenectvo. Ich úsilie „zmeniť z neznámych osôb na sestry“ spochybňuje domnienky o tom, ako bojovať proti nenávisti v Spojených štátoch. Film sa zaoberá aj proimigrantskými zločinmi a zločinmi z nenávisti. V skupinovej diskusii 7. marca sa zúčastnia miestni členovia sestry Salam Shalomovej.

V zostave festivalu nechýbajú filmy z Izraela, Kanady, Nemecka, Slovenska, Talianska, Spojeného kráľovstva, Írska a Maroka.

Film „The Crossing“ z roku 2020 pochádza z Nórska, ktoré Luxor označila za film vhodný pre rodinu. Patria sem nórska sestra a brat v roku 1942, ktorí vezú židovského brata a sestru cez nórske hranice do bezpečia v neutrálnom Švédsku. Film, v ktorom hrá nórska herečka, zdôrazňuje dôležitosť odvahy, bezúhonnosti a prijatia zodpovednosti už v mladom veku.

Festival tiež uvádza dva nové izraelské filmy, ktoré získali niekoľko ocenení Izraelská ponuka za rok 2020, a to od „Ázie“ (6. – 8. marca) a „Here We Are“ (21. – 23. marca).

„Ázia“ je mäkká dráma matky a dcéry o mladej matke, ktorá zvíťazila v deviatich operáciách, vrátane najlepších filmov, herečiek ako matka Aleny Yivin a herečky vo vedľajšej úlohe Shiry Haasovej, hitu Netflix „Neobvyklé“ a ďalších tínedžerov v kategórii Stycell. . (Geoblokované v severnej Kalifornii, toto premietanie nezahŕňa oblasť Bay Area, ale film sa bude premietať na zimnom festivale JFI o víkende 25. – 28. februára.)

„Here We Are“ je road movie o otcovi a jeho autistickom dospievajúcom synovi, ktorý získal cenu Opus za najlepšiu réžiu (Nir Bergman), najlepší scenár, najlepší herec (Shy Aviv) a najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Noam Imber).

Ďalším izraelským referenčným filmom s názvom Code Name: Ayalon (3. – 3. marca) je 69-minútový nový dokumentárny film o objave podzemnej izraelskej zbrojovky z roku 1975, ktorá bola tri desaťročia utajovaná. Vyrábala guľky na ochranu mladého židovského štátu pred útokom a bola umiestnená na zemi pod práčkou kibucu. Režisér Michael Lopadin prekvapivo dokázal nájsť a urobiť rozhovor s tuctom zo 45 a viac pôvodných mladých mužov a žien, ktorí tam pracovali.

READ  Mila Kunis narodená na Ukrajine spúšťa zbierku pre utečencov s Ashtonom Kutcherom, Entertainment News

Vstupenky na jednotlivé filmy sú 12 dolárov na osobu, 18 dolárov na rodinu; Päť priechodov s obrázkom stojí 50 dolárov na osobu a 75 dolárov na rodinu; A všetky festivalové preukazy sú 120 a 180 dolárov. Súčasťou lístkov je prístup k udalostiam priblíženia, ktoré sú spojené s vybratým obrázkom.

Niektoré obrázky sú obmedzené na určité geografické oblasti, preto prosím skontrolujte tieto informácie a ich celú postupnosť sacjewishfilmfest.org.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close