Veda

Portlandskí lekári hovoria o COVID-19, príznakoch chrípky – tu je návod, ako spoznať rozdiel | Novinky

PORTLAND, ALEBO (KPTV) – Chrípková sezóna je tu. Ak ste sa ešte nedostali k chrípke, Oregonský úrad pre zdravie žiada ľudí, aby si ju čoskoro zaobstarali, takže neriešime „twindemiu“.

“Je to v skutočnosti ešte dôležitejší rok ako zvyčajne, keď chcete dostať chrípku,” povedala doktorka Sharlene Matthieuová.

OHA práve reportujed doteraz najvyšší týždenný celkový počet nových prípadov, s 2 418 hlásenými za týždeň od 5. októbra do 11. októbra.

„Videli sme preťažené systémy zdravotnej starostlivosti po celom svete,“ povedal doktor Ahson Saeed, lekár urgentnej starostlivosti na Portlandskej klinike. „V zlom roku by to chrípka mohla urobiť sama. Čaká nás tu teda zimné obdobie, v ktorom by potenciálne mohli vstúpiť do platnosti obe naraz, a to by bolo zlé nastavenie. ““

Saeed povedal, pretože medzi COVID-19 a chrípkou je toľko príznakov, ktoré sa prekrývajú, takže testovanie COVID-19 bude túto zimu skutočne dôležité.

„Nemyslím si, že väčšina ľudí dokáže zistiť rozdiel bez testovania,“ povedal Saeed. „Spoločnými symptómami sú napríklad kašeľ, nádcha, upchatý nos, bolesť hrdla, horúčka, bolesti tela. , bolesti hlavy. “

Obaja povedali, že po očkovaní proti chrípke sa môžu vyskytnúť ľudia, ktorí pocítia únavu alebo nízku horúčku. Doktorka Sharlene Matthieuová z pediatrickej kliniky vo východnom Portlande, s toľkými príznakmi, na ktoré si musíte dávať pozor, poskytuje niekoľko rád, na čo treba mať po očkovaní proti chrípke pozor.

„Jedným zo spôsobov, ako budete vedieť, je načasovanie,“ povedal Matthieu. „Ak sa vaša horúčka vyskytuje deň alebo nasledujúci deň po očkovaní proti chrípke, je to dobrý údaj o tom, že je to z očkovania proti chrípke, a nie COVID- 19 a normálne je to dosť krátke. Je to za hodinu alebo deň za nami. ““

READ  Bývalá zdravotná sestra morského veterinára bez domova, ktorá bola predtým bez domova, sa vracia uprostred pandémie

Obaja vám tiež odporúčajú, aby ste sa zapojili, aby ste zabránili šíreniu chrípky a COVID-19.

„Obaja musia byť braní veľmi vážne, takže veľa vecí, ktoré robíme pre COVID, môžeme urobiť aj pre chrípku,” povedal Saeed. „Rovnako ako umývanie rúk, aj dýchacia etiketa ako maska.”

Ak si stále nie ste istí, aké príznaky máte, Matthieu povedal, že môžete kedykoľvek zavolať svojho lekára, ktorý vám môže pomôcť.

OHSU má tiež tabuľku, ktorá vám môže pomôcť vysvetliť rozdiely medzi nimi, ktoré nájdete na ich webovej stránke.

Copyright 2020 KPTV-KPDX Broadcasting Corporation. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close