Veda

Posledný komentár Kovid-19 a svetové správy

Asi 40% z Námorní mariňáci odmietajú očkovanie proti Kovid-19, Podľa údajov, ktoré služba poskytla v piatok stanici CNN, prvá pobočka zverejnila číslo celej služby po prijatí a oznámení.

K štvrtku dostalo vakcíny približne 75 500 pacientov, vrátane plne a čiastočne zaočkovaných služobných mužov a žien. Približne 48 000 námorníkov sa rozhodlo vakcínu neprijať, čo predstavuje pokles o 38,9%.

CNN sa obrátila na ďalšie služby so žiadosťou o mieru schválenia a oznámenia.

Zodpovedajúca miera schválenia očkovania u námornej pechoty – 61,1% – nie je ďaleko od vojenského odhadu dvoch tretín, čo je asi 66%.

Ostatných 102 000 mariňákov zatiaľ vakcíny nedostali. Celkový počet mariňákov zahŕňa námorníkov v aktívnom nasadení, úložisko a osobnú mobilizáciu.

Podľa údajov poskytnutých CNN bola miera vyhlásenia hlavnej základne námorného zboru v Camp Lejeune v Severnej Karolíne nad 57%. Z 26 400 námorných mariňákov, ktorým bolo ponúknuté očkovanie, sa 15 100 rozhodlo, že ich nebudú dostávať, čo je počet vrátane Expedičných síl druhej námornej pechoty a zriadenia námorných zborov Ex – Camp Lejeune. Existujú plány na poskytnutie vakcín ďalším 11 500 námorníkom v aktívnom nasadení.

„Plne chápeme, že rozsiahle prijatie vakcíny Kovid-19 nám poskytuje najlepšie prostriedky na prekonanie pandémie. Kľúčom k riešeniu pandémie je budovanie dôvery vo vakcíny,“ uviedol vo vyhlásení hovorca Marine Corps Kole Frusshaur.

Čítaj viac

READ  Astronóm hľadal vo vesmíre potenciálne posolstvo od jeho tvorcu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close