Svet

Posmešní vládni študenti obliehali univerzitné úrady a požadovali príspevky

Časť vládou podporovaných študentov univerzity Makerere, vedená ich prezidentkou Omariou Emmou Oitbehovou, v utorok vyzvala riadiace úrady na „oneskorené platby za jedlo a životné záležitosti“.

Študenti vzali svoj protest do kľúčových kancelárií vrátane študentského dekana, tajomníka a kvestora univerzity.

Študenti plánovali štrajk o 10:00, ktorý ovplyvnil dážď, ktorý začal o 7:00 a trval do utorka popoludní.

Tajomník univerzity Yusuf Granda povedal nahnevaným študentom, aby počkali na finančné prostriedky od ministerstva financií.

„Nevieme, či peniaze prídu budúci týždeň, ale budeme pokojní, keď budeme čakať na peniaze od vlády. Keď prídu, všetci dostanete svoje prídavky,“ povedal v utorok študentom.

Študentská dekanka univerzity Makerere pani Winfred Kabumbuliová vyzvala študentov, aby prejavili trpezlivosť.

„Naša kancelária vás chce uistiť, že chápeme dôležitosť tejto platby pre vaše blaho a usilovne pracujeme na vyriešení akýchkoľvek problémov, ktoré môžu spôsobiť oneskorenie,“ napísal v marci v liste dotknutým študentom. 14.

Dodal: „Žiadame o pokoj a trpezlivosť, keď pracujeme na riešení. Univerzita je medzitým v procese finalizácie procesov povinného financovania,“ píše sa čiastočne v liste.

Po proteste niektorí študenti, ktorí si predplatili Stanbic Bank, povedali tejto publikácii, že boli schopní získať aspoň 33 percent povinných platieb každý semester, pričom rezidentní študenti 176, 715 a nerezidenti 253 523 Shs.

Príspevky na stravu a živobytie pre študentov univerzity Makerere financovaných vládou sú 760 000 shs za semester.

READ  Anglická Alžbeta II.: pri jazde na koni z bezpečnostných dôvodov nenosiť prilbu | Britská kráľovská rodina | Royalty | Nnda | nnni | Svet

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close