Svet

Postupujúce ukrajinské jednotky dobyli najvyspelejší ruský tank

Zakolísaná vojnová mašinéria Kremľa potom utrpela ďalšiu ranu Ukrajiny Armáda tvrdí, že po prvý raz ukoristila jeden z najmodernejších ruských tankov.

Fotografie tanku T-90M zachytené počas bojov v Charkovskej oblasti zverejnilo tento týždeň na sociálnych sieťach ukrajinské ministerstvo obrany.

Ide o jednu z pokročilých zbraní, ktoré ruské jednotky zhodili v posledných týždňoch počas bleskovej protiofenzívy Ukrajiny.

Ukrajina tvrdí, že po bitke v Charkovskej oblasti zajala neporušený ruský tank T90M. (Twitter)

„V oblasti Charkova bol nájdený nový ruský tank T-90M v perfektnom stave. Žiadame jeho majiteľa, aby kontaktoval #UAarmy. Prosím, identifikujte sa znakom: biela vlajka,“ uviedol príspevok na ukrajinskom twitteri pre obranu. Stránka uviedla.

Tank bol odtiahnutý ukrajinskou armádou a bude preskúmaný americkými vojenskými expertmi, aby sa dozvedeli viac o najnovšej ruskej bojovej technike.

T-90M je najpokročilejší tank používaný Ruskom počas invázie na Ukrajinu.

Pred inváziou na Ukrajinu bol tank často predvádzaný na vojenských prehliadkach a v štátom kontrolovaných médiách, aby ukázal, čo Kremeľ označil za vyspelé ruské ozbrojené sily.

Vozidlo obsahuje vylepšenú vežu a kanón, ako aj najnovšie ruské tepelné zameriavače a reaktívne pancierovanie.

Začiatkom tohto mesiaca Ukrajina spustila protiofenzívu vstupom do oblasti okolo svojho druhého najväčšieho mesta Charkov.

Na videách a fotografiách, ktoré Moskva zmätene stiahla, bolo vidieť, ako sa ukrajinskí vojaci zmocnili tankov, munície a iných zbraní.

Ukrajinský vojak stojí nad troskami nedávno nájdeného ruského tanku v Charkovskej oblasti. (AP)

Ukrajina teraz používa zajaté ruské tanky na konsolidáciu svojich ziskov na severovýchode, uviedol americký think tank.

Inštitút pre bojový výskum s odvolaním sa na tvrdenie Ruska uviedol, že Ukrajina použila ruské tanky T-72 vľavo, keď sa pokúsila vstúpiť do Ruskom okupovanej Luhanskej oblasti.

Ukrajinskí vojaci sa objímali, keď Rusi ustupovali

— informovala agentúra Associated Press

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close