najnovšie správy

Potraty boli na Slovensku dvakrát zakázané. Trestné matky ohrozujúce život (rozhovor)

Keď boli potraty zakázané, robotníci v Trnave poslali politikom nahnevaný list. Napísali, že deti nielenže rodia, ale aj vychovávajú. Používanie antikoncepcie bolo tiež potrestané.

Na území Slovenska boli potraty v minulosti zakázané dvakrát. Najskôr v 19. storočí, potom opäť počas druhej svetovej vojny, keď bol potrat tabu aj pre ženy, ktorých životy boli v dôsledku tehotenstva ohrozené. Zároveň zdravotné riziká prehliadajú lekári, ktorí jednomyseľne podporovali potraty.

„Bolo nám to oznámené. Často boli potratení rôznymi šarlatánmi a skončili v nemocnici s krvácaním alebo inými problémami. Keď lekári zistili, čo sa stalo, povedali to ženám, “vysvetľuje situáciu historika Miloslava Szabóa, ktorý pripravuje knihu o kampaniach proti potratom počas vojnového stavu slovenského štátu.

#SpajaNasZodpovednost

Prebiehajúca pandémia môže tiež ohroziť posledné nezávislé médiá, ktoré nemajú zamknutý obsah. Medzi ne patrí Aktuality.sk. Verifikované informácie prinášame na minútu, takmer nepretržite 7 dní v týždni. Náš obsah je k dispozícii zadarmo pre každého z vás. Súčasný ekonomický pokles spôsobil masívny pokles príjmov z mediálnej reklamy, čo veľmi vážne zasiahlo aj Aktuality.sk. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme vašu podporu – čitatelia. Ďakujeme Vám! #SpajaNasZodpovednost

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close