Technológie

Potravinová charita FoodCloud rozdala v roku 2021 viac jedla ako vo svojej deväťročnej histórii

FoodCloud, sociálny podnik, ktorý prerozdeľuje potraviny, ktoré by inak vyšli nazmar, minulý rok dodal viac potravín viac príjemcom ako ktorýkoľvek iný rok vo svojej deväťročnej histórii.

Jeho organizácia, ktorá prevádzkuje tri centrá v Írsku a technologickú platformu, ktorá spája maloobchodníkov s komunitnými organizáciami na štyroch trhoch, prerozdelila v roku 2021 16 380 ton nadbytočných potravín, čo predstavuje 25-percentný nárast oproti množstvu prerozdelenému v roku 2020.

FoodCloud Retail spolupracoval s Aldi, Dunnes Stores, Lidl, Musgrave MarketPlace a Tesco

Pôsobí aj vo Veľkej Británii, Českej republike a na Slovensku.

V Írsku bolo prerozdelených 3 126 ton nadbytočných potravín, čo zodpovedá 7,4 miliónom jedál, čo predstavuje 12-percentný nárast v porovnaní s bezprecedentnou úrovňou v roku 2020.

FoodCloud Retail spolupracoval so spoločnosťami Aldi, Dunnes Stores, Lidl, Musgrave MarketPlace a Tesco na prerozdelení 1 439 ton nadbytočných potravín, čím sa vyhlo 3,4 miliónom jedál a 4 604 tonám ekvivalentov CO2, čo predstavuje nárast o 12 %.

FoodCloud Hubs sa spojil s viac ako 180 partnermi z potravinárskeho priemyslu, aby prerozdelili 1 687 ton nadbytočných potravín, čo zodpovedá 4 miliónom jedál a 5 399 tonám vylúčených ekvivalentov CO2.

Očakávame, že tento dopyt sa bude ďalej zvyšovať

Príjem z programu FEAD, celoeurópskeho programu na pomoc ľuďom z chudoby, a jeho programu firemného dobrovoľníctva zahŕňali mierne zlepšenie celkového príjmu na 8,6 milióna EUR.

Príjem z grantov a darov bol 2 423 351 eur (2 479 336 eur v roku 2020). Prebytok za hospodársky rok bol po odpisoch 19 411 €, čo bolo 756 231 €.

Iseult Ward, CEO FoodCloud, povedal: „Keďže vstupujeme do náročných niekoľkých mesiacov s krízou životných nákladov, dôsledkami vojny na Ukrajine a rastúcimi cenami energií, očakávame, že tento dopyt sa bude ďalej zvyšovať a budeme klásť dôraz na všetky potraviny. Priemyselní partneri a naši partneri v biznise a vláde by mali vystúpiť a podporiť tieto komunity akýmkoľvek spôsobom.

READ  Nintendo & HAL Labs rôzne plány na Kirbyho 30. narodeniny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close