šport

Poutin, Grease Canadian Telecom lákajúci globálnych stravníkov

Montreal – Niektoré „poklady“ národnej kuchyne nepodliehajú vývozu, čo im len pridáva na postavení doma. To je všetko, mnoho ľudí sa utopilo v hnedom vývare a zistilo, že tmel je preliaty jogurtom z taveného syra. Od nadzemných reštaurácií v kanadskom Montreale až po rýchle občerstvenie vo Vancouveri, od diaľničných reťazcov po rustikálne snack bary, sa podávajú na tradičných hliníkových tanieroch.

S nepopierateľným srdcom a diskutabilnou chuťou sa zdá, že jedlo je navrhnuté špeciálne tak, aby ste si ho mohli vychutnať po hokejovom zápase alebo lyžovaní pri -20 stupňoch Celzia. Niektorí Quebecois pevne veria, že „budúci globálny kulinársky trend“ je horúci, napríklad párky v rožku, hamburgery, pizza, tacos alebo sushi.

Sylvain Charlebois, agronóm a autor z Dalhousie University v Halifaxe, Nové Škótsko, hovorí: „Pizza sa stala medzinárodnou za 50 rokov. Putinova krajina, Kniha s názvom „Slávny vzostup jednoduchej diéty“. Nadšený zo svojho predmetu povedal, že je to „omáčka na báze alkoholu a vyprážaná mozzarella: nechutné“ v Lily, Šanghaji, Moolabe (Austrália), Dubaji a Clevelande. „Ale tento kultúrny prídel je cenou za slávu.“

Cafe Idial, Warwick, Putinov rodný dom – Foto: Skutočný príbeh Putina / Facebook

Toto jedlo, ktoré je už v niektorých častiach Kanady ozdobené krabom, grilovaným bravčovým mäsom alebo grilovaným kuracím mäsom, je možné prispôsobiť všetkým gastronomickým tradíciám – „homárovi, foie gras, zlatým vločkám“ vyrobeným v Toronte za statnú cenu 417 dolárov. Počas medzinárodného filmového festivalu 2018. “Jednoduchosť receptu umožňuje všetky kulinárske fantázie,” hovorí Sylvain Charlebois.

Jeho pôvod je však 100% Quebecois. Po dlhoročnom vyšetrovaní dokázal Charleboyce potvrdiť Putinovo narodenie v roku 1957: vo Warwicku (mesto v quebeckom Monterey) Cafe Ital požiadal konkrétneho majiteľa reštaurácie Jean – Guya Linusa, Fernanda Lacanza, aby podával syr. Jogurt v panvici. “Urobí to z teba zlú topánku,” odpovedal Fernand. Pochádzalo toto slovo z anglického slova „puding“? Koniec koncov, Sylvain Charlebois sa domnieva, že popularita tejto vidieckej a robotníckej stravy bola „symbolizovaná vzburou“ proti vtedajším bohatým, mocným a mestským anglickým Kanaďanom francúzskymi Kanaďanmi.

Vycvičený tanier pridal vývar do receptu.

Až v roku 1964 sa zrodila „moderná boutonniere“. Niekoľko veľvyslancov potvrdilo svoj úspech: veľká reštaurácia v meste Quebec pridala do svojho jedálneho lístka jedlo a Burger King ho začal podávať spolu s tradičnými hamburgermi – dnes je v kanadskom McDonald’s považovaný za „povinný“ – a Ontario ho prijalo do zámoria. Dym je práškový správne. Značka má v súčasnosti 120 pobočiek a sľubuje, že čoskoro otvorí 1 300 na celom svete, vrátane 800 v USA.

READ  Semená Saisai Zheng, Yafan Wang, Jasmine Paulini 2R

Rastúci úspech Powdina je pre Quebec prínosom. Luc Boivin Sagune-Lock-Saint-Jean prevádzkuje továreň na syr a špecializuje sa na výrobu „tvarohu“, ktorý je základnou zložkou receptu. Cédrový syr je vyrobený z kravského mlieka, ktoré má gumovú textúru, ktorú výrobca upravuje, aby sa jogurt pod horúcou omáčkou neroztopil. Poe, ktorý má v Quebecu reťazec „počítadiel poutínov“, je jedným z najvážnejších zástancov jedla.

Kombinácia Burger Kinga s Putinom – Foto: CC BY-SA 2.0 / Creative Commons

Odo dňa úspechu butiku vyrobeného na francúzskom ostrove Korzika s miestnou klobásou Boyne veril, že toto jedlo má obrovský medzinárodný potenciál. Považuje však za naliehavé zachovať Poutovu identitu, aby bolo zachované jeho dedičstvo. “Rovnako ako svet vie, že pizza je talianska, každý by mal vedieť, že Putin je Quebecois,” hovorí. Na zozname svetového dedičstva UNESCO je ideálna pre Putina, označenie, ktoré teraz teší francúzskej bagete.

Generálny riaditeľ syrárne vie, že export jeho tvarohu je jednoduchý a že je to skvelá príležitosť pre jeho podnikanie. Snaží sa zahrnúť svojich kolegov vyrábajúcich syr do integrovanej propagačnej a marketingovej kampane. S cieľom posilniť imidž značky quebeckej chuti a ďalšie kalórie v nej si už predstavuje vytvorenie „Bratstva Poutine“ založeného na francúzskych pseudostredovekých kulinárskych cechoch na podporu nových receptov na prášok. Zachovanie jeho identity. „Stavili by sme sa, pretože Quebec by spojil Putina s Eiffelovou vežou do Paríža,“ hovorí.

Z článkov vašich stránok

Súvisiace články na internete

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close