Technológie

Používaním dátového centra ako jedálne sú údaje zničené • log

na hovor Vitaj späť na hovor, RegistrovaťPiatkové hlúposti, v ktorých čitatelia zdieľajú svoje spomienky na svoje najvzrušujúcejšie záchranné misie.

Tento týždeň sa zoznámte s čitateľom, ktorého budeme označovať ako „Maurice“, ktorý nám prináša príbeh Ferranti Argus 500, počítača vyvinutého na pomoc pri vývoji rakiet zem-vzduch, jedného z prvých podnikov Spojeného kráľovstva.

Maurice na tento stroj narazil, keď slúžil v armáde, a spomenul si na „staré veľké diskové stroje v štýle Winchester, ktoré vyzerali ako odstredivky a mali plochejšie disky, jeden aktívny a jeden záložný“.

Žiadny z týchto strojov nebol malý, takže Argus a jeho disky bývali vo vlastnej klimatizovanej chladnej čistej miestnosti.

Udržať túto súpravu pri živote bolo natoľko dôležité, že Maurice mal vo svojom byte telefónnu linku – luxus. Väčšina domov Argusovho rozkvetu mala telefón.

Jeho linka, samozrejme, zazvonila raz neskoro v noci so správou, že motor pokazil a vydal zápach spáleniny. Pokusy menej kvalifikovaného personálu stroj oživiť zlyhali.

Maurice našiel skrinku na vyprážané disky, nainštaloval horúcu rezervu a vrátil sa do postele.

Nasledujúci deň civilní technici otvorili mŕtvy disk a našli „častice polystyrénovej izolácie po celom balení disku“.

„Zdrojom styrénu bola myš, ktorá vyvŕtala dieru do police na disk a rozptýlila materiál na disk, čo spôsobilo zápach spáleniny.

Myš už bola dávno preč, no Morris chcel vedieť, ako sa dostala do čistej miestnosti.

„Vyšetrovali sme a zistili sme, že na nočnú zmenu boli vydávané prídelové boxy,“ vysvetlil. Ďalšie sledovanie odhalilo, že počas niektorých horúcich letných nocí sa personál rozhodol, že stolovanie v počítačovej miestnosti je oprávnenou úľavou. Je to ešte horšie: Niektorí ľudia ukladajú svoje jedlo do počítačovej miestnosti namiesto chladničky.

Potkany ich nasledovali. Maurice musel riešiť incident tak, ako sa stal.

READ  Geneticky modifikované (GM) plodiny – potreba na hodinu

Ferranti je primitívny engine pred GUI. Maurice našiel v tomto incidente zábavnú stránku: tvrdí, že stroj, na ktorom pracoval, bol prvý Ferrandi s myšou!

Zistili ste, čo sa deje vo vnútri dátového centra, čo je skutočne potrebné urobiť niekde inde? Podeľte sa o svoj príbeh odoslaním správy do hovoru. ®

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close