Technológie

Poznáme výkonnosť iPhone 12 Pro. Výrazne poráža svojho predchodcu.

V čase, keď spoločnosť Apple predstavila procesor A13 Bionic, došlo k obrovskému pokroku v oblasti mobilných čipov. Tento rok nástupca A14 Bionic, posúva hranice výkonu ešte ďalej. Zistite, kam môže ísť iPhone 12 Pre pri plnom zaťažení.

IPhone 12 Pro je mimoriadne výkonný

Aj keď nový iPhone 12 Pro zatiaľ nie je na predaj, pravdepodobne ho už testujú zahraniční recenzenti pod prísnym embargom (podobne ako pri Apple Watch Series 6 / SE). Zariadenie prešlo testom Geekbench, vďaka čomu sme získali presné výsledky jeho skutočných schopností. Medziročne sa posunuli vpred asi o 20%.

Výsledok pre štandard, 6,1 ″ iPhone 12 Pro označuje skóre 1597 bodov za jednojadrové skóre (iPhone 11 Pro – 1327 bodov) a 4 152 bodov za skóre viacerých jadier (iPhone 11 Pro – 3289 bodov). To je o 26% viac ako v prípade modelu A13 Bionic. Nezabúdajme, že tento čip už bol jedným z lídrov v mobilnom priemysle.

Pri väčšom iPhone 12 Pro Max ukazuje viac meraní, viac výsledkov. Stále však hovoríme o medziročnom náraste o zhruba 20 – 25%. Vyzerá to tak IPhone 12 Pro funguje rovnako dobre ako nový iPad Air 4. generácie. Ten s čipom A14 Bionic dosahuje 1583 bodov za jednojadrový test a 4198 bodov za viacjadrové jadro. Hlavným rozdielom v hardvéri bude RAM. Tablet ponúka 4 GB RAM, zatiaľ čo oba nové smartfóny (12 Pro a 12 Pro Max) až 6 GB RAM.

Prečo sa výsledky nezhodovali v každom teste?

Geekbench ukázal, že niekoľko meraní prinieslo niekoľko rôznych výsledkov. To neboli ani zďaleka zanedbateľné hodnoty. Na otázky odpovedal zakladateľ testovacej aplikácie John Poole pre portál MacRumors.

Podobný jav je podľa neho úplne bežný jav, najmä ak hovoríme o čerstvo vybalených zariadeniach. Teraz si musíme počkať na ďalšie testy (keď sa telefóny iPhone dostanú k zákazníkom), vďaka čomu budeme mať presnejšie výsledky pri početnejších meraniach.

READ  Ako zvládli dve top hodinky nástrahy cestovného ruchu? Testovali sme ich v Tatrách

A14 Bionic je momentálne najrýchlejší čip, medzi všetkými smartfónmi. Apple ho vyrába moderne 5 nm proces, ktorý zaisťuje vysokú energetickú účinnosť. Obsahuje integrovaný Neural Engine so 16 jadrami (predtým mala iba 8 jadier) a oveľa viac. Môže svoje výhody využiť v rôznych funkciách spojených so strojovým učením (fotografia, AR a oveľa viac).

Najväčšou výhodou tohto procesora je to, že vám vydrží 4 – 5 rokov bez nutnosti výmeny. Zariadenie má preto oveľa dlhšiu životnosť ako kedykoľvek predtým. Kúpa iPhonu už nie je záležitosťou každé 2-3 roky …

zdroj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close