Veda

Poznatky získané v rámci programu COVID pri pomoci pacientom vo Francúzsku: lekári

S Parížom zamknutým na a prudká druhá vlna koronavírusu, lekári tvrdia, že teraz majú lepšie vybavenie na záchranu životov po získaní cenných skúseností s liečením prvej vlny choroby začiatkom tohto roka.

Philippe Montravers a 150 lekárov a sestier, ktorých vedie v nemocnici Bichat, ktorá ako prvé zariadenie mimo Čínu zaznamenala vo februári úmrtie súvisiace s COVID-19, uviedli, že sa z nich teraz stali odborníci pri liečbe vírusu.

“V prvej vlne sa ľudia neodvážili prísť do nemocnice,” povedal. “Báli sa, bojili sa infikovania. Keď prišli, boli na posledných nohách, vyčerpaní, neschopní pohybu, a tak – hop ! – intubovali sme ich a vetrali. “

Teraz sa nemocnica menej spolieha na invazívnu liečbu a na liečbu pacientov používa steroidy – terapiu, ktorá im počas prvej vlny nebola k dispozícii. Ak pacienti potrebujú kyslík, lekári v nemocnici ho dávkujú radšej cez tvárové masky ako cez hadičky, informoval Montravers. Chorí sú tiež lepšie informovaní a vyhľadajú lekársku pomoc hneď, ako pocítia nástup príznakov koronavírusu, uviedol Montravers. Výsledkom je, že pacienti podľa neho trávia v nemocnici menej času.

Podľa univerzity Johna Hopkinsa, ktorá monitoruje COVID-19 po celom svete, je vo Francúzsku 1 915 677 prípadov koronavírusu. Krajina zaznamenala 42 600 úmrtí.

S drôtmi Post

READ  Misie na Venušu: Najdôležitejšie udalosti z histórie a kedy sa môžeme vrátiť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close