Ekonomika

POZOR, skontrolujú negatívny test!

Foto: Oranžová

Od soboty 24. októbra 2020 začal zákaz vychádzania na Slovensku platiť pre celé územie Slovenska. Mnoho maloobchodníkov však necháva svoje obchody otvorené. Jedným z nich sú aj operátori, ktorí poskytujú AndroidPortal.sk potvrdenéže zostávajú otvorené.

Prevádzkovatelia zostávajú otvorení

O2 zatiaľ ako jediný operátor jednoznačne špecifikovanéže vstup do jej obchodov v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov bude povolený len tým ľuďom, ktorí sa budú môcť preukázať negatívnym testom.

O2 je pripravené na nové obmedzenia pohybu a všetky naše obchody zostávajú otvorené, ako to bolo doteraz. V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov budú môcť zákazníci vstúpiť do obchodov iba pri negatívnom teste v súlade s podmienkami nových opatrení,„Uviedla hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Spôsob, akým ľudia identifikujú operátora, nešpecifikoval.

Orange nehovorí o kontrole negatívneho testu. „Aby obyvatelia dokázali uspokojiť svoje komunikačné potreby, naše obchody budú otvorené v súlade so všetkými predpismi a hygienickými predpismi,povedala Hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová. Zatiaľ nevieme, či má prevádzkovateľ kontrolu negatívneho testu v súlade s predpismi.

Telekom iba v zhone potvrdil, že neplánuje žiadne zmeny. „Naše obchody zostávajú otvorené v štandardnom režime,“Povedal hovorca Telekomu pre služby a financie Michal Korec. Na odpoveď na doplňujúce otázky si ešte počkáme.”

Obchody s elektrinou sú otvorené, ale s obmedzeniami

Mnoho predajcov elektriny patrí tiež medzi spoločnosti, ktoré sa rozhodli nezatvoriť svoje prevádzky. Mobilonline navyše neuzavrie ani jeden závod nárokyže zamestnanci sa nemusia báť, nebudú sa nudiť.

„Mobilonline obchody bude otvorené napriek tomu, že k nim zákazníci nebudú mať povolené na základe vládneho nariadenia. Boli sme otvorení aj počas prvej vlny pandémie. Zákazníci k nám prišli, vyzdvihli objednávky a kúpili paušály od operátora 4ka. Aj keď je teraz situácia iná a platia iné podmienky ako v marci, budeme opäť otvorení a pokúsime sa túto situáciu udržať tak dlho, ako to bude možné. Objednávky zasielame nielen z centrálneho skladu, ale aj z obchodov, teda našich zamestnanci sa určite nebudú nudiť. Naopak, očakávame, že budú mať plné ruky práce. „ uviedla marketingová špecialistka z Mobilonline Erika Matúzová.

READ  Dacia Spring: Maďari odhaľujú cenu najlacnejšieho elektromobilu! - Časopis - Auto

Elektrický reťazec Nay tiež nezatvorí svoje obchody. Podľa Denník N bude v nich zamestnanci sa venujú údržbe a zásobám. Plánuje tiež nakupovať v obchodoch výdaj tovaruktoré si zákazníci objednali cez internet.

Alza na svojom webe informuje, že od 24.10. bude otvorené všetky pobočkyna ktoré sa dá dostať iba základné potreby. Zároveň nabáda zákazníkov, aby si svoje zásielky nechali doručiť do AlzaBoxov.

Banky sprísňujú hygienu a pripravujú sa na možné zhoršenie

Slovenská sporiteľňa dnes v tlačovej správe potvrdila, že svoje pobočky ponechá otvorené. To platí aj pre Oravu a Bardejov. Banka bude monitorovať pobočky a bankomaty a priebežne ich doplňovať dostatočnou hotovosťou.

Je to rovnaké VÚB, ktorá neobmedzuje otváracie hodiny pobočiek ani dostupnosť produktov a služieb. Banka zvýšila hygienické a dezinfekčné opatrenia nad úroveň, ktorú mala doteraz. Ako upozornila PR manažérka banky Lucia Luptáková, prehodnotí situáciu po testovaní v Bardejove a na Orave.

Tatra banka skracuje otváracie hodiny v pobočkách nachádzajúcich sa v nákupných centrách, od 26. októbra do 30. októbra. Otvorené budú iba od 10. do 18. hodiny. Úplne zatvorené budú v sobotu 31. októbra.

ČSOB bude fungovať v štandardnom režime, pripravuje sa však tiež na zhoršenie situácie. “Pripravujeme sa na scenár, že prevádzka pobočiek v regiónoch, kde sa testovanie oblasti vykonáva v piatok a tento víkend, môže byť následne dočasne obmedzená, prípadne môže byť dočasne zatvorená jedna z pobočiek. Paralelne sme pripravili scenáre ďalších pokrok po celoštátnom testovaní oblasti tak, aby boli klientom poskytované všetky potrebné služby spojené so správou ich financií, “ Hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová priblížila plány banky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close