športové

Práca sa spomalila, ale nezastavila sa. Najdrahší štadión na svete je takmer hotový

dnes 13:30
|

Aj keď sa stavba spomalila na 85% v dôsledku súčasnej pandémie koronavírusov, očakáva sa, že štadión Allegiant v Las Vegas bude dokončený asi za dva týždne. Najväčším problémom môže byť úplné zastavenie priemyslu, o ktorom sa v Nevade v posledných dňoch hovorí stále viac.

Ak sa sezóna NFL začne podľa plánu, jazdci v Las Vegas ju začnú na svojom novom štadióne. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa špekulovalo o potenciálnom „pláne B“, ktorý predpovedá časť sezóny 2020/2021 na štadióne v Salt Lake City (Utah), Phoenix (Arizona) alebo San Diego (Kalifornia).

Termín, do ktorého musí byť štadión dokončený, aby sa mohli uskutočniť hry na prezradie, je 31. júl.

Ak sa práca na štadióne spomalila, resp. úplne zastavený, investor má ešte dosť času na dokončenie štadióna. „S dodávkou materiálu nie sú problémy s prácou a žiadne materiálne komplikácie,“ povedal Don Webb, CIO Las Vegas Stadium Co.

Podľa informácií dostupných na štadióne Allegiant už bola vykonaná skúška osvetlenia.

65 000-miestny štadión sa stane najdrahším štadiónom na svete niekoľko týždňov alebo mesiacov, kým nedokončí štadión Los Angeles SoFi (3,6 milióna EUR). Stavebné náklady sú približne 1,9 miliárd dolárov (približne 1,75 milióna eur).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close