Svet

Pravidlá Singapuru týkajúce sa Covid-19 pre cestujúcich z Číny sa nemenia

SINGAPUR: V singapurských pravidlách COVID-19 pre cestujúcich a držiteľov pracovných povolení z Číny sa nemenia, uviedlo v stredu (28. decembra) ministerstvo zdravotníctva (MOH).

„V súčasnosti zostávajú existujúce hraničné opatrenia a požiadavky na očkovanie pre cestujúcich a držiteľov pracovných preukazov z Číny nezmenené,“ uviedlo ministerstvo.

„Čína v súčasnosti ukladá obmedzenia na odchádzajúce cestovanie, pretože človek potrebuje opodstatnené dôvody na to, aby opustil krajinu, ako napríklad vzdelanie a podnikanie.“

MZ dodalo, že Singapur vyžaduje, aby sa cestujúci, ktorí nie sú úplne zaočkovaní, podrobili testom pred odletom na základe definície Svetovej zdravotníckej organizácie.

Krátkodobí návštevníci by si tiež mali kúpiť poistenie liečebných nákladov súvisiacich s Covidom.

Ministerstvo odpovedalo na otázky CNA po niekoľkých krajinách. Vrátane Japonska a Malajzii Sprísnené pravidlá pre cestujúcich z ČínyS odvolaním sa na nárast infekcií v krajine po tom, čo krajina zmiernila obmedzenia týkajúce sa Covid-19.

USA môžu uvaliť nové opatrenia na COVID-19 voči čínskym cestujúcim Obavy z „nedostatku transparentných údajov“. Pochádza z Pekingu.

Začiatkom tohto mesiaca Čína oznámila Jeho prísne obmedzenia COVID-19 sa v celej krajine zmierňujú Vo viacerých mestách to vyvolalo ojedinelé protesty.

Ďalším krokom pri zmierňovaní pravidiel na hraniciach Od cestujúcich vstupujúcich do Číny sa nevyžaduje karanténa Počnúc 8. januárom.

Singapurské ministerstvo zdravotníctva v stredu uviedlo, že neustále prehodnocuje a aktualizuje hraničné opatrenia krajiny na základe globálnej situácie COVID-19.

„Dôkladne sledujeme medzinárodnú situáciu COVID-19 a podľa potreby prispôsobíme naše hraničné zdravotné opatrenia,“ uviedlo ministerstvo.

READ  Správa OSN o Konžskej demokratickej republike hovorí, že povstalci M23 plánujú dobyť kľúčové mesto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close